Autobus przewożący dzieci zderzył się z ciężarówką. Są ranni

Autobus przewożący dzieci zderzył się z ciężarówką. Są ranni
fot. PAP/Roman Zawistowski
1 miesiąc temu
PAP / pk

Na autostradzie A1, na wysokości miejscowości Strzelce niedaleko Kutna (woj. łódzkie) na jezdni w kierunku Łodzi doszło do zderzenia ciężarówki z autokarem, którym podróżowało ok. 50 osób, głównie dzieci. Przynajmniej 8 osób odwieziono do szpitali - podała mł. asp. Justyna Cywka z kutnowskiej policji.

Jak podali strażacy, do wypadku doszło w środę po południu w miejscowości Niedrzew Drugi w powiecie kutnowskim (Łódzkie). Według ratowników w autobusie było 44 dzieci wracających z wakacji.

Policja zbiera teraz informacje o wypadku. "Doszło do niego na autostradzie A1 na wysokości MOP Strzelce w pobliżu Kutna na pasie w kierunku Łodzi" - podała Cywka. "Z nieustalonych dotąd przyczyn kierowca autokaru wjechał w tył naczepy ciągnika siodłowego" - przekazała.

"Na miejsce zostały skierowane karetki pogotowia i dwa śmigłowce. Poszkodowanym udzielana jest pomoc. Przynajmniej 8 osób zostało przetransportowanych do różnych szpitali w województwach łódzkim i mazowieckim, Być może będzie ich więcej" - relacjonowała. "Nie ma ofiar śmiertelnych" - podkreśliła Cywka.

Autostrada A1 w kierunku Łodzi na wysokości MOP Strzelce jest zablokowana. Na obwodnicy w Kowalu (woj. kujawsko-pomorskie) wyznaczono objazdy dla kierowców jadących na południe.

Strażacy poinformowali, że na miejsce wypadku podstawiony został drugi autokar, który odwiezie pozostałe dzieci do pobliskiej szkoły.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap
27,93 zł
39,90 zł

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Autobus przewożący dzieci zderzył się z ciężarówką. Są ranni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.