Babcia Kaki oburzona na sędziego

PAP / ŁK

Nawet 70-letnia babcia brazylijskiego piłkarza Kaki nie szczędziła ostrych słów sędziemu, gdy ten wyrzucał jej wnuczka z boiska w niedzielnym meczu mistrzostw świata z drużyną Wybrzeża Kości Słoniowej (3:1).

Po tym incydencie Kaka obiecał sobie, że będzie ostrożniejszy w kontaktach z "surowymi panami z gwizdkiem".

DEON.PL POLECA
Reżyser gry zespołu Canarinhos wyjawił, że babcia Vera była zdenerwowana, gdy francuski sędzia Stephane Lannoy pokazał czerwoną kartkę pod koniec meczu.

"Nie mogę powtórzyć, co babcia powiedziała o arbitrze. Była zadowolona z mojej gry, ale smutno się jej zrobiło, gdy zobaczyła mnie schodzącego z boiska stadionu Soccer City przedwcześnie. Mimo szacunku, jaki ma dla sędziów wygłosiła tyradę, której nie da się powtórzyć" - mówił Kaka na konferencji prasowej.

Jednak pomocnik reprezentacji Brazylii postanowił wyciągnąć wnioski z tego przykrego incydentu. Obiecał sobie, że w przyszłości będzie ostrożniejszy i nie będzie wdawał się z nimi w dyskusje.

"Odtąd będę się bardziej pilnował na boisku, bo sędziowanie jest tu bardzo surowe. W tak ważnych momentach, na mistrzostwach świata będę chciał unikać takich sytuacji" - zapewnił Kaka.

Piłkarz został usunięty z boiska w 88. minucie spotkania, po drugiej żółtej kartce. Rywal, Kader Keita wpadł na niego, a Kaka wystawił łokieć, by osłonić się przed rozpędzonym rywalem. Ten zwalił się na murawę, jakby po uderzeniu. Kaka oddalił się od leżącego, a po chwili zawodnicy obu drużyn zaczęli się popychać.

Za niesportowe zachowanie Kaka dostał drugą żółtą kartkę. Czerwona jest trzecią w jego karierze, a pierwszą w reprezentacji. Piłkarz znany jest z opanowania na boisku i dobrych manier. Tym razem jednak padł ofiarą niesprzyjających mu okoliczności.

Jest niezadowolony, że nie zagra w piątkowym meczu z Portugalią i nie zmierzy się ze swym kolegą z Realu Madryt Cristiano Ronaldo. Jedynym plusem niedzielnego incydentu będzie odpoczynek dla jego "sfatygowanej" pachwiny, która po mistrzostwach ma być operowana.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Babcia Kaki oburzona na sędziego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.