Bezdomny Polak napisał książkę. Stała się hitem we Włoszech

Bezdomny Polak napisał książkę. Stała się hitem we Włoszech
Autobiografia bezdomnego Polaka stała się hitem we Włoszech (fot. depositphotos.com / Twitter.com)
rmf.fm / stacja7.pl / tk

Jan Gorczyca to 62-letni Polak, który ostatnie 30 lat swojego życia przeżył jako bezdomny na ulicach Rzymu. Niedawno stało się o nim głośno po tym, jak napisał autobiografię, w której opisał swoją historię. Książka wywołała we Włoszech poruszenie.

Od niedawna włoskie media żyją historią bezdomnego Polaka, który w autobiografii postanowił opisać swoje przewrotne życie. Książka zatytułowana "Historia mojego życia" ("Storia di mia vita") ma 144 strony i jest po włosku. Prasa podaje, że choć pozycja napisana jest prostym i mało poprawnym językiem, została doceniona przez recenzentów za prostotę i szczerość przekazu.

DEON.PL POLECA

Jan Gorczyca pisze między innymi o swojej pracy na czarno, pobycie w więzieniu czy alkoholizmie. Do napisania książki zachęcił 62-latka jego przyjaciel, pisarz Christian Raimo. Jak podaje rmf.fm, "To on przekazał odręczne zapiski Polaka do oceny krytyków. Wydawnictwo promuje książkę taką notką: 'Historia odkupienia, która bez fałszywego moralizatorstwa zwraca nam człowieka pozbawionego fałszywych moralnych wad i cnót'".

Wydanie książki stało się ważnym wydarzeniem literackim we Włoszech. - Nie spodziewałem się tego. Napisałem książkę, nie myśląc o niczym. Nie sądziłem, że ludzie ją czytają - przyznał Jan Gorczyca i dodał: "Nie jestem bohaterem, ale życie na ulicy jest pełne niespodzianek".

Urodzony niedaleko Stalowej Woli 62-latek pracuje obecnie jako ślusarz i wciąż walczy z alkoholizmem.

Źródło: rmf.fm / stacja7.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Dobiecki

Czy mogą zakończyć się sukcesem igrzyska śmierci Xi i Putina? Na co głosujemy w konkursie Eurowizji? Co mąż stanu ma pod kapeluszem?

Jest i taki sposób opanowywania spraw międzynarodowych: wejść w szczegóły, w których zawiera...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bezdomny Polak napisał książkę. Stała się hitem we Włoszech
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.