Bezrobocie w Polsce wynosi 4,8 proc. We wrześniu 2022 r. było 803 tys. bezrobotnych

Bezrobocie w Polsce wynosi 4,8 proc. We wrześniu 2022 r. było 803 tys. bezrobotnych
Fot. Fons Heijnsbroek/unsplash.com
PAP/kh

Stopa bezrobocia na koniec września 2022 r. wyniosła 4,8 proc. Spadła również liczba osób bezrobotnych do 803 tys.- takie informacje przekazała w środę minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Minister Maląg była pytana w TVP Info o stopę bezrobocia w Polsce. Odpowiedziała, że obecnie Polska osiągnęła najniższy poziom bezrobocia od 32 lat.

"Poza tym, że stopa bezrobocia wynosi 4,8 proc., to spadła również liczba bezrobotnych. Mamy aktualnie 803 tys. osób bezrobotnych. To jest mniej niż miesiąc temu, pomimo tego, że kończą się prace sezonowe" - powiedziała. "To są bardzo dobre informacje" - podsumowała.

"W ustawie budżetowej szacujemy, że bezrobocie może wzrosnąć do 5,4 proc." - wyznała minister.

Szefowa MRiPS pytana była również, co można zrobić, aby zwalczać bezrobocie w województwach, w których jest ono najwyższe. Przyznała, że na zmianę tej sytuacji przekładają się głównie programy realizowane przez publiczne służby zatrudnienia m.in. program dla kobiet "Stabilna Praca Silna Rodzina".

PAP/kh

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dawid Ogrodnik, Damian Jankowski

Bez autocenzury. Dawid Ogrodnik pierwszy raz o sobie

Był Tomkiem Beksińskim w Ostatniej rodzinie, Rahimem z Paktofoniki w Jesteś Bogiem, księdzem Janem Kaczkowskim w Johnnym. A jaki naprawdę jest Dawid Ogrodnik? W intymnej rozmowie z...

Skomentuj artykuł

Bezrobocie w Polsce wynosi 4,8 proc. We wrześniu 2022 r. było 803 tys. bezrobotnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.