Historycznie niskie bezrobocie w Polsce. Ostatni raz było takie 32 lata temu

Historycznie niskie bezrobocie w Polsce. Ostatni raz było takie 32 lata temu
Fot. Tim van der Kuip / unsplash.com
PAP / tk

Główny Urząd Statystyczny potwierdził szacunki MRiPS o historycznie niskim bezrobociu w Polsce. Stopa bezrobocia w czerwcu spadła do 4,9 proc. i była niższa o 0,2 proc. niż w maju. Tak dobrego wyniku nie odnotowano od 32 lat - przekazała minister rodziny Marlena Maląg.

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 4,9 proc. i w porównaniu do maja spadła o 0,2 proc. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w czerwcu 818 tys. wobec 850,2 tys. osób w maju.

DEON.PL POLECA
Historycznie niskie bezrobocie

- Główny Urząd Statystyczny potwierdził dziś szacunki MRiPS o historycznie niskim bezrobociu w Polsce. Stopa bezrobocia w czerwcu spadła do 4,9 proc. i była niższa o 0,2 proc. niż w maju. To wspaniałe informacje. Tak dobrego wyniku nie odnotowano w Polsce od 32 lat - wskazała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Podkreśliła, że "praca daje poczucie godności, bezpieczeństwa, stabilizacji, możliwość realizacji swoich planów i ambicji".

DEON.PL POLECA

- To niezmiernie ważne, by każda osoba, która chce podjąć zatrudnienie mogła znaleźć pracę. Cieszę się, że udało nam się ochronić miejsca pracy w czasie pandemii, a bezrobocie w Polsce spada nadal mimo niełatwej sytuacji geopolitycznej w naszej części świata. Kolejny raz udowadniamy, że nasz rząd potrafi szybko i adekwatnie reagować na trudne sytuacje, tak by w pierwszej kolejności ochronić polskie rodziny - dodała szefowa resortu rodziny.

Zaznaczyła, że "aż tak dobra sytuacja na rynku pracy nie jest normą w krajach europejskich". - Z szacunków Eurostatu wynika, że bezrobocie w Polsce jest o ponad połowę niższe niż średnia dla całej Unii. Spośród krajów UE jedynie w Czechach notowany jest niższy poziom bezrobocia niż w Polsce - podała minister.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Andrzej Zwoliński
W jaki sposób dochodzi się do szczęścia? Czy zdobywa się je indywidualnie? Czy państwo jest odpowiedzialne za szczęście obywateli? Czy dobrobyt mierzony produktem krajowym brutto gwarantuje jego osiągnięcie?
Na te i inne pytania dotyczące definicji...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Historycznie niskie bezrobocie w Polsce. Ostatni raz było takie 32 lata temu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.