Biskupi Afryki Wschodniej nie zgadzają się z ONZ w sprawie gender

vaticannews.va/dm

Biskupi Kenii i Etiopii wyrazili swoje zaniepokojenie stanowiskiem Organizacji Narodów Zjednoczonych w sprawie polityki równości seksualnej. Ich zdaniem ONZ coraz bardziej wspiera radykalne ideologie oparte na teorii gender, a tym samym dąży do zatarcia wszelkich różnic między kobietami i mężczyznami.

O sprawie informuje portal The Vatican News.

„Takie stanowisko podważa zdobycze ludzkości w dziedzinie praw człowieka, może zniszczyć lata pracy w dziedzinie ochrony praw najsłabszych, tzn. kobiet i dzieci” – czytamy w komunikacie biskupów.

Biskupi przypominają, że ideologia gender twierdzi, iż każda osoba ma „tożsamość płciową”, która może, ale nie musi, być zgodna z jej płcią biologiczną.

„Zdecydowanie sprzeciwiamy się wprowadzeniu prawa, które pozwoliłoby na naruszanie przestrzeni prywatnej kobiet i dzieci przez mężczyzn identyfikujących się jako kobiety” – napisali biskupi.

Biskupi zaznaczyli, że zamiast tworzyć specjalne prawa w oparciu o niebezpieczne ideologie, lepiej zadbać o egzekwowanie istniejących przepisów i rezolucji, które wzywają do eliminacji przemocy wobec kogokolwiek.

„Naszym moralnym obowiązkiem jest prosić, aby ONZ nie działała wbrew wspólnemu dobru ludzkości” – zakończyli biskupi.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
17,96 zł

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych ideologii wpisujących się w nowy porządek świata jest wyrosła na spontanicznym zrywie idei feminizmu ideologia gender, która zatacza coraz szersze kręgi społeczne, kulturowe i polityczne.

Pomimo tego, że nie spełnia kryteriów...

Skomentuj artykuł

Biskupi Afryki Wschodniej nie zgadzają się z ONZ w sprawie gender
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.