Bucza. Ursula von der Leyen i Josep Borrell na miejscu rosyjskiej masakry

Bucza. Ursula von der Leyen i Josep Borrell na miejscu rosyjskiej masakry
Ursula von der Leyen i Josep Borrell w Buczy (fot. Christophe Licoppe HANDOUT/EPA/PAP)
PAP/mk

Ursula von der Leyen i Josep Borrell odwiedzili miejsce masakry ukraińskiej ludności cywilnej dokonanej przez rosyjskich żołnierzy w podkijowskiej miejscowości Bucza.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i szef dyplomacji UE Josep Borrell przybyli w piątek do znajdującej się ok. 20 km od Kijowa Buczy, gdzie wojska rosyjskie dopuściły się zbrodni wojennych na cywilnej ludności miasta. W wizycie uczestniczą również premierzy Słowacji i Ukrainy, Eduard Heger i Denys Szmyhal.

- Ta podróż jest wyraźnym znakiem poparcia dla Ukrainy - powiedziała von der Leyen w drodze do Kijowa. - Ten kraj będzie pilnie potrzebował pomocy. (...) Ukraina powinna być po wojnie państwem demokratycznym. Wraz z innymi darczyńcami oferujemy gotowość do pomocy w odbudowie i reformie kraju - podkreśliła szefowa KE.

Podczas wizyty w Buczy delegacja UE zobaczyła groby wykopane dla zabitych przez rosyjskich żołnierzy mieszkańców miasta. W piątek rozpoczęto ekshumację pozostawionych w zbiorowych mogiłach ciał. Pracujący na miejscu eksperci podkreślają, że każde z nich zostanie zidentyfikowane.

Po wyzwoleniu w Buczy odnaleziono ciała 320 cywilów, z których dotychczas 163 udało się zidentyfikować.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Skomentuj artykuł

Bucza. Ursula von der Leyen i Josep Borrell na miejscu rosyjskiej masakry
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.