Burza piaskowa w Kijowie. Ludzie mają trudności z oddychaniem

Burza piaskowa w Kijowie. Ludzie mają trudności z oddychaniem
fot. Depositphotos
4 miesiące temu
PAP / pk

Nad Kijowem i przedmieściami ukraińskiej stolicy przechodzi we wtorek burza piaskowa. Władze apelują do osób cierpiących na przewlekłe schorzenia i alergie o unikanie przebywania na zewnątrz i zamykanie okien.

Pył został przywiany z astrachańskich stepów - twierdzą meteorolodzy. W mieście są podwyższone wskaźniki koncentracji pyłu w powietrzu, a niebo ma szaro-żółtą barwę.

W Kijowie i na przedmieściach pogorszyła się widoczność, a ludzie zaczęli skarżyć się na trudności z oddychaniem i piasek w ustach - pisze portal Espreso. Internauci publikują w mediach społecznościowych zdjęcia i nagrania przedstawiające to zjawisko.

Meteorolog Wałerij Łatucha, cytowany przez media, napisał, że nad częścią Ukrainy, w tym nad Kijowem, obserwowana jest burza piaskowa, a pył został przywiany z astrachańskich półpustynnych stepów na południu Rosji. "Zjawisko ma własną nazwę Astrachański suchowiej" - podkreślił.

Mieszkańcy Kijowa narzekają też na smog. Władze podały, że w dwóch punktach obserwacyjnych odnotowano podwyższone wskaźniki koncentracji pyłu w powietrzu. Smog spowodowała wysoka temperatura i suche warunki atmosferyczne - zaznaczono. Pod wieczór we wtorek w Kijowie termometry wskazują 32 stopnie C.

Władze apelują do osób cierpiących na przewlekłe schorzenia i alergie o unikanie przebywania na zewnątrz i zamykanie okien.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
21,97 zł
31,37 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Burza piaskowa w Kijowie. Ludzie mają trudności z oddychaniem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.