Bydgoszcz ponownie pomaga. Tym razem Białorusinom

Bydgoszcz ponownie pomaga. Tym razem Białorusinom
Fot. depositphotos.com
3 tygodnie temu
PAP/kb

Bydgoszcz przyjmie dwie rodziny z Białorusi, które stały się ofiarami represji politycznych po zeszłorocznych wyborach prezydenckich w tym kraju. Miasto udostępni rodzinom wyremontowane mieszkania, a na ich wyposażenie trwa publiczna zbiórka pieniędzy.

Jedna rodzina to małżeństwo z 4-letnim dzieckiem z Mińska, a druga to pochodzące z Grodna małżeństwo z czwórką dzieci w wieku 2, 6, 11 i 13 lat. Obecnie rodziny znajdują się w Polsce pod opieką jednej z fundacji pomagających represjonowanym Białorusinom.

Uchwałę umożliwiającą udostępnienie przez miasto dwóch mieszkań białoruskim rodzinom podjęli radni jednogłośnie 31 marca. Mieszkania przygotowane przez ratusz są po remoncie, ale wymagają wyposażenia.

Urząd Miasta informując o przygotowanych mieszkaniach podkreśla, że potrzebne są m.in. meble, po sprzęt agd i rtv, akcesoria gospodarstwa domowego, pościel, ręczniki, a dzieciom w wieku szkolnym i przedszkolnym przydadzą się przybory do nauki.

Miasto wspólnie z fundacją pomagającą Białorusinom ogłosiły na ten cel publiczną zbiórkę pieniędzy.

Kilka lat temu Bydgoszcz przyjęła trzy ukraińskie rodziny z Donbasu. Wówczas miasto oddało w najem czasowy mieszkania, a dzięki lokalnym przedsiębiorcom i mieszkańcom, udało się je wyposażyć i tym samym umożliwić ukraińskim rodzinom godny start.

Wszystkie rodziny zostały nad Brdą, gdzie pracują i uczą się.

Źródło: PAP/ kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Reyes Monforte
31,43 zł
44,90 zł

Tych wspomnień nie zniszczy nawet piekło obozu koncentracyjnego

We wrześniu 1943 roku Ella zostaje wywieziona do obozu w Auschwitz-Birkenau. Od razu staje się uprzywilejowaną więźniarką i pomocnicą Marii Mandel zwanej Bestią. Mimo że Ella ma...

Skomentuj artykuł

Bydgoszcz ponownie pomaga. Tym razem Białorusinom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.