Były pracownik eBaya skazany za stalking i wysyłanie paczek z pogróżkami

Były pracownik eBaya skazany za stalking i wysyłanie paczek z pogróżkami
(Fot. pl.depositphotos.com)
4 miesiące temu
reuters.com/dm

Były kierownik ds. bezpieczeństwa firmy eBay Inc został skazany na osiemnaście miesięcy więzienia za udział w kampanii zastraszania wydawcy internetowego biuletynu, który wypowiedział się krytycznie o firmie. Philip Cooke jest pierwszym z siedmiu byłych pracowników eBaya, który został skazany w tej sprawie.

Prokuratorzy federalni z Bostonu zaznaczyli, że Cooke i inni pracownicy firmy nękali parę za pośrednictwem Twittera i wysyłali im paczki z pogróżkami, w których znajdowały się m.in. żywe karaluchy, wieniec pogrzebowy czy ubrudzona w świńskiej krwi maska na Halloween. 

Ofiarami byłego pracownika eBaya są David i Ina Steiner z Natick w Massachusetts. Podczas rozprawy w sądzie, wspominali, że czuli się zastraszeni przez pracowników firmy do tego stopnia, że w obawie o swoje bezpieczeństwo, bali się opuścić swój dom - podaje Reuters. 

Cooke był pierwszym z siedmiu byłych pracowników firmy eBay, któremu postawiono zarzuty w sprawie i skazano. Mężczyzna przyznał się do winy za udział w cyberstalkingu i spisku, który miał na celu również manipulowanie świadkami w sprawie. Niedługo później, czterech innych oskarżonych przyznało się do winy. 

Prokuratorzy zaznaczyli, że Cooke uczestniczył w spotkaniu w sierpniu 2019, podczas którego pracownicy eBaya mieli planować, w jaki sposób zastraszyć parę. Zrobili to po tym, jak dwóch czołowych dyrektorów firmy wyraziło frustrację biuletynem internetowym, w którym para wypowiedziała się krytycznie o eBayu.  

Sędzia sądu okręgowego w Bostonie Allison Burroughs nazwała działania pracowników firmy „odrażającymi”. Cooke, który został skazany 18 miesięcy więzienia będzie musiał również zapłacić grzywnę w wysokości 15 tys. dolarów, a także poddać się rocznemu nadzorowi policji. 

reuters.com/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Były pracownik eBaya skazany za stalking i wysyłanie paczek z pogróżkami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.