Chiny: Atak nożownika w przedszkolu. Nie żyje sześć osób, w tym troje dzieci

Chiny: Atak nożownika w przedszkolu. Nie żyje sześć osób, w tym troje dzieci
Fot. Marko Poplasen_ / depositphotos.com
PAP / tk

W przedszkolu w prowincji Guangdong na południowym zachodzie Chin doszło w poniedziałek do ataku nożownika, w którym zginęło sześć osób, a jedna została ranna. Wśród zabitych jest troje dzieci, jeden wychowawca i dwoje rodziców - podała AFP za lokalnymi władzami.

Policja przekazała, że 25-letni podejrzany o przeprowadzenie "celowego ataku" o nazwisku Wu został zatrzymany, a śledztwo jest w toku. Do zdarzenia doszło o godz. 7.40 czasu lokalnego (godz. 1.40 w Polsce).

Atak nożownika w przedszkolu

Brutalne przestępstwa są w Chinach stosunkowo rzadkie, ale w ostatnich latach w kraju doszło do fali ataków z użyciem noża, w tym w szkołach i przedszkolach - zauważa BBC.

W sierpniu 2022 roku uzbrojony w nóż napastnik zaatakował w przedszkolu w południowo-wschodniej prowincji Jianxi, zabijając trzy osoby i raniąc sześć. W kwietniu 2021 roku dwoje dzieci zginęło, a szesnaście zostało rannych w wyniku ataku z użyciem noża w Beiliu w Regionie Autonomicznym Kuangsi-Czuang. W październiku 2018 roku czternaścioro dzieci zostało rannych w podobnym ataku w przedszkolu w Chongqing na południowym zachodzie Chin.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gabriel Glinka

W wieku kilkunastu lat uciekł z domu i zaczął stawiać pierwsze samodzielne kroki - na ścieżkach zła. Poruszał się na nich coraz szybciej i pewniej, przekraczając wkrótce granice mrocznego świata przestępczości zorganizowanej.

Stał się człowiekiem...

Skomentuj artykuł

Chiny: Atak nożownika w przedszkolu. Nie żyje sześć osób, w tym troje dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.