Choinka w prezencie dla wszystkich, którzy dziś oddadzą krew

Choinka w prezencie dla wszystkich, którzy dziś oddadzą krew
Każdy, kto odda dziś krew otrzyma choinkę (fot. depositphotos.com)
PAP / tk

Osoby, które w środę 14 grudnia honorowo oddadzą krew w jednym z blisko 80 punktów, otrzymają w prezencie choinkę. Wszystko w ramach akcji "Choinka dla życia", promującej ideę honorowego krwiodawstwa.

Gdzie można oddać krew?

Akcja to wspólne przedsięwzięcie Lasów Państwowych i Narodowego Centrum Krwi. Miejsca, gdzie można oddać krew i odebrać choinkę, są pod adresem https://choinkadlazycia.pl/.

Dawcą mogą być osoby między 18. a 65. rokiem życia. Szczegółowy wywiad przed pobraniem krwi wyklucza osoby, które nie mogą jej oddawać.

Krew i jej składniki podawane są głównie osobom, u których występują braki krwi i jej składników. Mogą być one spowodowane np. wypadkiem, zabiegiem operacyjnym, zaburzeniami krzepnięcia, po oparzeniach i urazach, a także występować u pacjentów z chorobami rozrostowymi i nowotworami, w trakcie i po chemioterapii oraz u pacjentów wymagających transplantacji lub zabiegów kardiochirurgicznych.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Świtała

Krew, łzy i czarny humor. Codzienność ratownika medycznego

Podrzucane przed urlopem na oddział babcie, zalany imprezowicz z własną ręką pod pachą i pocięte łby kiboli do zszycia. O tej rzeczywistości politycy wolą nie wspominać, ale...

Skomentuj artykuł

Choinka w prezencie dla wszystkich, którzy dziś oddadzą krew
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.