COVID-19 w Polsce. Największa liczba nowych zakażeń od początku pandemii

COVID-19 w Polsce. Największa liczba nowych zakażeń od początku pandemii
fot. Depositphotos
PAP / pk

Minionej doby potwierdzono w Polsce 36 665 zakażeń koronawirusem, 248 zgonów i 1390 przypadków omikronu - poinformował w piątek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. To najwyższa liczba zakażeń, od kiedy wykryto w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa.

- 36 665 to bardzo wysoki wynik w porównaniu do ubiegłego tygodnia, to także jest dość duży skok, bo o 128 procent - powiedział Kraska w Radiu Plus.

Następne dni "także będą z bardzo wysokimi wynikami"

Jak dodał, z prognoz MZ wynika, że następne dni "także będą z bardzo wysokimi wynikami". - To oczywiście bardzo nas niepokoi, bo będzie się to przekładało na liczbę hospitalizowanych osób - podkreślił.

- Na tę chwilę obserwujemy jeszcze jednak spadek zajętych łóżek - dziś to ponad 13,5 tys. łóżek zajętych przez pacjentów z covidem - zauważył, dodając, że następne dni to będzie odwrócenie trendu.

DEON.PL POLECA

Poinformował, że potwierdzono 1390 przypadków omikronu. - Ok. 30 proc. w naszym kraju to już ten wariant (...). W ciągu najbliższych kilkunastu dni ten wariant całkowicie wyprze wariant delta - powiedział Kraska.

Kraska poinformował również o śmierci 248 osób z COVID-19.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

COVID-19 w Polsce. Największa liczba nowych zakażeń od początku pandemii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.