Czad: Trwają poszukiwania polskiej lekarki-wolontariuszki, uprowadzonej ze szpitala

Czad: Trwają poszukiwania polskiej lekarki-wolontariuszki, uprowadzonej ze szpitala
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
PAP/dm

Trwają intensywne poszukiwania polskiej lekarki-wolontariuszki, uprowadzonej w piątek z administrowanego przez Caritas szpitala Saint-Michel w Dono Manga. Jest to placówka medyczna położona ponad 400 km na południowy wschód od stolicy Czadu, Ndżameny. 

Pochodzący z Meksyku Carlos Solgado, również zatrudniony w szpitalu, powiedział agencji AP, że czterech porywaczy, z których jeden udawał pacjenta, przyjechało motocyklami w piątkowy poranek. Uprowadzili zarówno polską lekarkę, jak i meksykańskiego lekarza. Powiedzieli, że nie zamierzają nikogo zabijać; chcą tylko pieniędzy. Solgado udało się uciec, kiedy porywacze natknęli się na lokalne siły bezpieczeństwa.

AP zwróciła uwagę, że w regionie Tandjile zdarzają się porwania dla okupu. W 2021 roku na wschodzie kraju uprowadzono obywatela Francji, którego dwa dni później odnaleziono żywego. 

Wcześniej polski resort dyplomacji przekazał, że w akcji poszukiwawczej uczestniczą siły czadyjskie i francuskie. MSZ zapewniło, że „polskie służby dyplomatyczne i konsularne od początku są na miejscu i pozostają w stałym kontakcie z miejscowymi władzami oraz z rodziną porwanej”. Resort zwrócił się do mediów z prośbą, by „relacjonowały sprawę w sposób wyważony”.

DEON.PL POLECA

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Górski

Co to są misje "ad gentes"?

  • Co to była konkwista?
  • Czy obecnie misji nie powinien zastąpić dialog?
  • Co należy robić najpierw: karmić czy głosić Ewangelię?

Na te i inne pytania odpowiada ks. prof. UŚ dr...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Czad: Trwają poszukiwania polskiej lekarki-wolontariuszki, uprowadzonej ze szpitala
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.