Czy 1 listopada cmentarze będą otwarte? Minister zdrowia odpowiada

Czy 1 listopada cmentarze będą otwarte? Minister zdrowia odpowiada
(Fot. pl.depositphotos.com)
1 miesiąc temu
PAP/dm

Cmentarze we Wszystkich Świętych będą otwarte - zapewnił w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia pytany w wp.pl, że czy w tym roku Polacy będą zaskoczeni decyzją o zamknięciu cmentarzy 1 listopada, odparł, że absolutnie nie jest przewidywane takie rozwiązanie.

Przekazał, że rozmawiał na ten temat z premierem Mateuszem Morawieckim. - Ustaliliśmy, że żadnych takich środków nie będziemy podejmowali - zaznaczył.

- Apogeum obecnej fali epidemii prognozowane jest na przełomie listopada i grudnia, być może w połowie grudnia - podał Adam Niedzielski.

- Na koniec roku spodziewane jest 7-10 tys. nowych zakażeń dziennie – wskazał.

- Mamy coraz nowsze prognozy, które uwzględniają trajektorię liczby zakażeń i hospitalizacji w najbliższym okresie. Te prognozy są w miarę pozytywne, tzn. mówimy o tym, że na koniec października będziemy mieli średnią liczbę zakażeń ok. 5 tys. - powiedział w wp.pl szef resortu zdrowia.

- Na koniec listopada z kolei, przedziałowo prognozy mówią mniej więcej o 8-10, do 12 tys. Na koniec roku, pod koniec grudnia spodziewane jest 7-10 tys. zakażeń - podał.

- Uważam, że dyskusje o zwiększaniu obostrzeń są po prostu przedwczesne. Mamy pewien poziom odporności naturalnej, dzięki szczepieniom i temu, że część osób przechorowała COVID-19 - stwierdził.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Czy 1 listopada cmentarze będą otwarte? Minister zdrowia odpowiada
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.