Czy Kim Dzong Un choruje? Stracił 20 kilogramów

Czy Kim Dzong Un choruje? Stracił 20 kilogramów
Fot. National Geographic Polska / YouTube.com
1 miesiąc temu
PAP / tk

Wywiad Korei Południowej ustalił, że Kim Dzong Un stracił 20 ze 140 kilogramów wagi. Jednak nic nie wskazuje na to, że przywódca Korei Płn. miałby kłopoty ze zdrowiem.

NIS odrzuciła przy tym spekulacje, że w ostatnich wystąpieniach publicznych Kima zastępował sobowtór – powiedział dziennikarzom poseł Kim Biung Ki po briefingu NIS dla parlamentarnej komisji ds. wywiadu.

Tego rodzaju plotki pojawiały się, ponieważ widoczny na publikowanych przez północnokoreańskie media nagraniach Kim Dzong Un wyglądał nieco inaczej niż wcześniej i był znacznie chudszy. NIS dokonała skrupulatnej oceny stanu zdrowia północnokoreańskiego przywódcy przy użyciu sztucznej inteligencji i innych metod naukowych – przekazał Kim Biung Ki.

Kondycja fizyczna północnokoreańskiego dyktatora od dawna była przedmiotem spekulacji, zważywszy na jego tuszę, nałóg papierosowy, a także brak zaufania do oficjalnego przekazu z Pjongjangu i ewentualne konsekwencje, jakie mogłaby mieć dla kraju jego ewentualna niedyspozycja. Nie wiadomo nic o tym, aby wyznaczony został jego następca – podkreśla agencja prasowa Yonhap.

NIS przekazała również posłom, że podejrzewa, iż Korea Północna mogła od lutego do lipca przerabiać zużyte pręty paliwowe w swoim głównym ośrodku nuklearnym Jongbjon. Mogła w ten sposób uzyskiwać pluton klasy wojskowej.

Agencja wywiadowcza odnotowała również, że Kim usunął portrety swojego dziadka i ojca, poprzednich przywódców KRLD Kim Ir Sena i Kim Dzong Ila, które dawniej widoczne były w tle podczas oficjalnych spotkań.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Dąbrowska
24,43 zł
34,90 zł

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie dr Ewy Dąbrowskiej

Od wydania najbardziej znanej książki dr Ewy Dąbrowskiej minęło ćwierć wieku. Teraz Autorka diety warzywno-owocowej wraca z nową publikacją, bogatsza o doświadczenia tysięcy pacjentów. Po raz...

Skomentuj artykuł

Czy Kim Dzong Un choruje? Stracił 20 kilogramów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.