Korea Płd.: wywrócił się statek. 6 osób zaginionych

Korea Płd.: wywrócił się statek. 6 osób zaginionych
Fot. Thomas Millot / unsplash.com
PAP / tk

U wschodnich wybrzeży Korei Południowej wywrócił się statek rybacki z 9-osobową załogą na pokładzie. 6 osób uznano za zaginione. Samoloty, statki i kutry patrolowe prowadzą akcję poszukiwawczą.

Akcję ratowniczą rozpoczęto jeszcze w środę, ale nie dała ona żadnych efektów z powodu złych warunków atmosferycznych.

W czwartek rano południowokoreańska straż przybrzeżna odnalazła jednego z członków załogi. Mężczyzna był nieprzytomny, ale żywy. Mniej więcej w tym samym czasie prywatny kuter rybacki, który też uczestniczył w poszukiwaniach, wyłowił z wody dwóch rozbitków. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Obaj mężczyźni znalezieni przez kuter rybacki są Chińczykami. Narodowość pierwszej znalezionej osoby nie została jeszcze potwierdzona. Na pokładzie statku znajdowało się czterech Chińczyków, trzech Koreańczyków z Południa i dwóch Indonezyjczyków - podaje Associated Press.

Statek wyruszył z portu Hupo w południowokoreańskiej prowincji Gyeonggi w niedzielę z zamiarem odłowu krabów. W połowie drogi między Półwyspem Koreańskim a Japonia doszło do jego wywrócenia.

Akcja ratunkowa, w której uczestniczy 10 jednostek pływających, trzy helikoptery i dwa samoloty z Korei Półduniowej oraz jeden japoński statek, będzie kontynuowana mimo kiepskiej pogody - zapewniła w czwartek południowokoreańska straż przybrzeżna.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Twardowski
17,50 zł
25,00 zł

Płyta zawiera wybrane z całej twórczości ks. Jana Twardowskiego wiersze i prozę.

Ksiądz Jan Twardowski (1915-2006), kaznodzieja i poeta. Przez pytania, stawiane nieraz z zaskakującą prostotą, odzierał z pozorów, zachęcał do autentyzmu i prowokował do...

Skomentuj artykuł

Korea Płd.: wywrócił się statek. 6 osób zaginionych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.