Dzięki polskiemu sprzętowi udało się przywrócić ukraińską telewizję i radio w Chersoniu

Dzięki polskiemu sprzętowi udało się przywrócić ukraińską telewizję i radio w Chersoniu
Fot. PAP/Alena Solomonova
PAP / tk

Dzięki polskiemu sprzętowi udało się przywrócić ukraińską telewizję i radio w wyzwolonym od wojska rosyjskiego Chersoniu na południu Ukrainy - podała w sobotę ukraińska Państwowa Służba Łączności Specjalnej i Ochrony Informacji.

Sygnał jednego z ukraińskich kanałów telewizyjnych i programu ukraińskiego radia przywrócono w Chersoniu i okolicznych miejscowościach. Zaznaczono, że dzięki temu Ukraińcy na wyzwolonym terytorium mogą otrzymywać sprawdzone informacje na temat przebiegu działań zbrojnych i sytuacji w kraju.

- Udało się to zrobić dzięki nowym silnym nadajnikom, które przekazali Koncernowi Radiofonii, Radiokomunikacji i Telewizji polscy koledzy, forma Emitel SA - czytamy w komunikacie.

Jak dodano, specjaliści koncernu kilka dni przed wyzwoleniem prawego brzegu obwodu chersońskiego zainstalowali nadajnik o mocy 4 kW w obwodzie mikołajowskim, niedaleko linii rozgraniczenia.

- Obecnie nadajemy tylko jeden program ukraińskiej telewizji i radia, ponieważ pierwszorzędnym zadaniem było dla nas, by jak najszybciej zapewnić Ukraińcom dostęp do informacji - wyjaśnił dyrektor techniczny koncernu Serhij Semerej.

- Dziękujemy naszym polskim partnerom za sprzęt, który umożliwił przywrócenie ukraińskiej telewizji i radia na wyzwolonych terytoriach – podkreślił.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Pierwszy reportaż z wojny w Ukrainie

„Operacja specjalna” miała skończyć się po trzech dniach – rozpadem ukraińskiego państwa i marionetkowym rządem w Kijowie. Trwa jednak do dziś. Codziennie relacjonują ją gazety i portale internetowe. Ale...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dzięki polskiemu sprzętowi udało się przywrócić ukraińską telewizję i radio w Chersoniu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.