Dzień Kobiet to okazja!

Dzień Kobiet to okazja!
(fot. Wolfgang Lonien / flickr.com / CC BY-SA 2.0)

Czym się różni Dzień Kobiet od Walentynek? Przynajmniej dla mężczyzn - w czym leży różnica?

Oczywiście inne jest pochodzenie. Pierwsze to stosunkowo niedawne i "międzynarodowe", drugie dużo starsze i wcześniej związane z kulturą anglosaską, ale teraz już "globalne".

Lecz przecież i 14 lutego, i 8 marca chodzi o zrobienie przyjemności kobietom. Mile widziane są kwiaty i nie tylko... Trzeba się uśmiechać, mówić komplementy, w ogóle być uprzejmym i powstrzymywać się od dwuznacznych uwag, wydać trochę pieniędzy i odetchnąć z ulgą, jeśli się kobieta uśmiechnie i spojrzy z wdzięcznością. Formalizm oficjalnych obchodów Dnia Kobiet już dawno mamy za sobą i o docenieniu społecznej roli płci pięknej już nikt nie myśli, no może poza feministkami zdeklarowanymi, a więc faceci nie muszą się już tym martwić.

Po co więc dwa święta? I to tak blisko siebie!

Uważam, że gdybyśmy my, mężczyźni, porzucili Dzień Kobiet na rzecz Walentynek, byłby to ogromny błąd. Dlaczego?

Bo Walentynki są dla tej jednej, jedynej i biada ci, gdybyś je świętował z jeszcze jakąś inną. Masz być zakochany tylko w jednej i to nie podlega żadnej dyskusji ani negocjacjom. Nie próbuj się tłumaczyć! Nie waż się w tym dniu myśleć o innej, a tym bardziej kupić coś dla innej. I niech ci się nie wydaje, że to zgrabnie ukryjesz! W końcu wyśpiewasz wszystko na torturach, a i tak życia nie uratujesz.

Natomiast Dzień Kobiet to co innego. To jest okazja! Można się pozachwycać wszystkimi pięknymi kobietami, jakie znasz. Można je "poadorować" bez zbyt wielkich obietnic. Ten dzień usprawiedliwia bezinteresowne zachwyty, komplementy, które do niczego nie zobowiązują. Można trochę otworzyć serce bez groźby "wkopywania się" w coś poważnego. Nawet możesz powzdychać i nikt nie powinien mieć do ciebie pretensji.

Święto Kobiet jest potrzebne nam, facetom. Wiem, że trochę kosztuje, z portfela ubywa, trzeba uważać, by kogoś ważnego (ważnej!) nie pominąć. Ale to naprawdę może być źródło rozkoszy. Bo rozkosznie jest być rycerzem, czyli dżentelmenem, nie tylko wobec jednej damy, ale tak w ogóle. Rozkosznie jest tworzyć atmosferę, w której kobiety czują się docenione, dostrzeżone, w której widzą, że ich piękno zachwyca i że mogą liczyć na opiekę i pomoc mężczyzny "bezradnego" wobec ich uroku. Przecież i tobie sprawia radość to, gdy dajesz jasny przekaz, że co prawda jesteś już zajęty i nie szukasz nikogo nowego, jednak szczerze doceniasz piękno, jakie na co dzień cię otacza.

Właśnie! Święto jest od tego, by jasno i wyraźnie docenić to, co przynosi codzienność. Nie marnujmy takiej okazji!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Siepsiak SJ
19,80 zł
33,00 zł

Wszystko, o co chcieliście spytać bohaterów Biblii, ale nie mieliście okazji

„Co to w ogóle jest? Czyżby jakiś dziwak twierdził, że ma kontakt z duchami, że mówią do niego zmarli?

Nic z tych rzeczy. Choć...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dzień Kobiet to okazja!
Komentarze (13)
S
Słaba
8 marca 2015, 22:45
Chciałabym, żeby dziś faceci powiedzieli mi kilka miłych słów. No... tak bezinteresownie i niezobowiązująco pozachwycali się :-) (jak pisze autor). Może być bez wzdychania... ;-)
K
kamila
8 marca 2015, 18:38
mi święto kobiet portzebne jest jakos pretekst do zjedzenia czegoś dobrego ;) dziś nie było inaczej- w KFC z okazji naszego święta rozdają ciastka! mam nadzieję,że na następną taką okazję też się załapię :)
Z
zorro
8 marca 2015, 21:32
"Moich" kobiet nie kuszą "rozdawane ciastka". Pudełko ptasiego mleczka i usmiechnięte chodzą jak anioły.
K
Kobieta
8 marca 2015, 07:56
Podobają mi się faceci - jezuici. Pozdrowienia.
N
non
8 marca 2015, 11:43
CHYBA NIE DEONOWI JEZUICI, W TYM KS. SIEPSIAK CO SIEJE ZAMĘT NA DEONIE SWOIMI ARTYKULIKAMI
A
aka
8 marca 2015, 16:11
a co ty masz do powiedzenia na temat, jacy faceci podobają się kobietom????
DK
Dzień Kobiet
8 marca 2015, 19:04
masz wybór - nie musisz czytac takich artykułów, skoro "sieją zamęt".Pozdrawiam ks. Siepsiaka.
E
eli
8 marca 2015, 20:23
Pisze dla samych swoich? Bravo za głupotę 
R
rudziak
8 marca 2015, 06:15
to okazja do tego by kupić kwiatek. Tak było kiedyś, teraz tablety, komputery itp. Nawet ja kupiłem aparat, bo była jakas promocja w media expert, ale nawet jak jej się nie spodoba to ja będe miał :D
A
anty
8 marca 2015, 19:05
widać egoizm z twojej wypowedzi i najważniejsze "ja" czyli ty.
L
lilka
7 marca 2015, 18:27
Każda kobieta jest piękna. Czasem trzeba pomóc te piękno odkryć, wydobyć. A tak poza tym najważniejsze jest piękno wewnętrzne kobiety, jej dusza (tak jak zresztą każdego człowieka). Wiele jest pięknych na zewnątrz a w środku mróz, który odpycha. A wiele jest pięknych w duszy. Ciepło, otwartość na drugiego człowieka, to piękno najbardziej przyciąga.
M
Mike
7 marca 2015, 18:07
"Natomiast Dzień Kobiet to co innego. To jest okazja! Można się pozachwycać wszystkimi pięknymi kobietami...". Nie koniecznie pieknymi, no wlasnie a moze by wspomniec te ktore nie sa piekne, ktorymi sie tak na codzien nie zachwycamy bedac ksiezmi, czy wogole facetami.
MR
Maciej Roszkowski
7 marca 2015, 21:59
Nie ma kobiet nieładnych, są tylko  kobiety niekochane.

Skomentuj artykuł

Dzień Kobiet to okazja!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.