Jan Paweł II do kobiet: dziękuję Ci...

Jan Paweł II do kobiet: dziękuję Ci...
(fot. shutterstock.com)
5 lat temu
Jan Paweł II / psd

Do was, kobiety całego świata, kieruję moje serdeczne pozdrowienie! (...)

Dziękujemy ci, kobieto-matko, która w swym łonie nosisz istotę ludzką w radości i trudzie jedynego doświadczenia, które sprawia, że stajesz się Bożym uśmiechem dla przychodzącego na świat dziecka, przewodniczką dla jego pierwszych kroków, oparciem w okresie dorastania i punktem odniesienia na dalszej drodze życia.

Dziękujemy ci, kobieto-małżonko, która nierozerwalnie łączysz swój los z losem męża, aby poprzez wzajemne obdarowywanie się służyć komunii i życiu.

Dziękujemy ci, kobieto-córko i kobieto-siostro, która wnosisz w dom rodzinny, a następnie w całe życie społeczne bogactwo twej wrażliwości, intuicji, ofiarności i stałości.

Dziękujemy ci, kobieto pracująca zawodowo, zaangażowana we wszystkich dziedzinach życia społecznego, gospodarczego, kulturalnego, artystycznego, politycznego, za niezastąpiony wkład, jaki wnosisz w kształtowanie kultury zdolnej połączyć rozum i uczucie, w życie zawsze otwarte na zmysł "tajemnicy", w budowanie bardziej ludzkich struktur ekonomicznych i politycznych.

Dziękujemy ci, kobieto konsekrowana, która na wzór największej z kobiet, Matki Chrystusa — Słowa Wcielonego, otwierasz się ulegle i wiernie na miłość Bożą, pomagając Kościołowi i całej ludzkości dawać Bogu "oblubieńczą" odpowiedź, wyrażającą się w przedziwnej komunii, w jakiej Bóg pragnie pozostawać ze swoim stworzeniem.

Dziękujemy ci, kobieto, za to, że jesteś kobietą! Zdolnością postrzegania cechującą twą kobiecość wzbogacasz właściwe zrozumienie świata i dajesz wkład w pełną prawdę o związkach między ludźmi. (...)

Maryjo, Królowo miłości, czuwaj nad kobietami i nad ich posłannictwem w służbie ludzkości i pokojowi oraz w dziele szerzenia Królestwa Bożego!

Fragment z listu Jana Pawła II do kobiet - zobacz całość

*  *  *

Z okazji Dnia Kobiet życzymy naszym czytelniczkom mnóstwo radości i Bożego błogosławieństwa

- Redakcja DEON.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Jan Paweł II do kobiet: dziękuję Ci...
Komentarze (8)
G
Gosia
8 marca 2015, 19:45
Z całego serca dziękuję
J
Jadwiga
8 marca 2015, 18:18
Dziękuję.
E
Ewelina
8 marca 2015, 14:21
Dziękuję
M
mack
8 marca 2015, 13:24
Kosciol katolicki do kobiet - do garow , do sprzatania i morda w kubel zadnego gadania o rownouprawnieniu czy kaplanstwie kobiet....
M
Martin
8 marca 2015, 13:54
Nie panie kolego. Głos Kościoła ws. kobiet jest taki jaki możesz dostrzec w liście Jana Pawła II. To, że kobiety takie być nie chcą, to że mężczyźni niewłaściwie je traktują to inna sprawa i to może przez to masz skrzywiony obraz prawdy.
BB
ble ble
14 marca 2015, 12:36
Talib jakiś , czy co?
KK
kapitan kloss
14 marca 2015, 12:41
Talib jakis to byl ten wasz caly papiez , pan karol w
M
Magda
8 marca 2015, 10:58
Dziękuję.

Skomentuj artykuł

Jan Paweł II do kobiet: dziękuję Ci...
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.