Dziewięć portali z zablokowanym dostępem. Litwa walczy z rosyjską propagandą

Dziewięć portali z zablokowanym dostępem. Litwa walczy z rosyjską propagandą
Fot. Depositphotos.com
PAP / mł

Łotewska państwowa Rada ds. mediów elektronicznych zablokowała dostęp do dziewięciu portali rozpowszechniających propagandę rosyjską - podał serwis Delfi.ru. Rada oceniła, że portale te - m.in. Life.ru i Russkie.org - przekazują wypaczone bądź kłamliwe informacje na temat inwazji Rosji na Ukrainę.

Delfi.ru wymienia zablokowane portale: mk-pskov.ru, life.ru, pnp.ru, news-front.su, russkie.org, ont.by, sb.by, council.gov.ru, x-true.info. Niektóre z nich należą do mediów rosyjskich, a dwa - ont.by i sb.by - to strony internetowe państwowych mediów białoruskich.

DEON.PL POLECANienawiść, dezinformacja, agresja

O decyzji Rada ds. mediów elektronicznych (NEPLP) poinformowała w poniedziałek. Opierając się na wnioskach własnych i - jak pisze Delfi - innej kompetentnej instytucji, doszła do wniosku, że portale wspierają agresywną propagandę. Rozpowszechniają zniekształcone bądź kłamliwe informacje na temat wojny i zbrodni wojennych popełnionych na Ukrainie przez Rosję, próbując je usprawiedliwiać.

Zdaniem NEPLP portale sięgają również po sformułowania szerzące nienawiść i podają informacje dyskredytujące Łotwę i NATO. Zawierają także treści będące dezinformacją. Rada powołała się na ustawę o łączności elektronicznej, która przewiduje ograniczenie dostępu do stron internetowych mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i porządku publicznego.

Po rozpoczętej w lutym 2022 roku inwazji rosyjskiej na Ukrainę władze w Rydze zabroniły transmisji 80 zarejestrowanych w Rosji kanałów, czyli wszystkich rosyjskich stacji dostępnych dotąd na Łotwie.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Sierżant Bagieta

Pasja, misja, obowiązek,
Korupcja, głupota, bałagan.
Dwie rzeczywistości – jeden świat. Policja

Bez kompromisów i półśrodków. Tylko on tak otwarcie komentuje rzeczywistość. Sierżant Bagieta – znany Youtuber – po latach spędzonych na służbie...

Skomentuj artykuł

Dziewięć portali z zablokowanym dostępem. Litwa walczy z rosyjską propagandą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.