Ekstraklasa: Lider powrócił do Białegostoku

W akcji na bramkę Zagłębia strzelec drugiej bramki dla Jagiellonii Tomasz Kupisz (fot. PAP/Artur Reszko)

W kończących 7. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy spotkaniach GKS Bełchatów zremisował z Wisłą Kraków, a Jagiellonia Białystok pokonała Zagłębie Lubin 2:0.

Pierwsza połowa spotkania w Bełchatowie stała na słabym poziomie. Obie drużyny grały niemrawo, walka o środek pola zdominowała boiskowe wydarzenia, zamiast składnych akcji kibice oglądali faule, a bramkarze obu ekip nudzili się w swoich świątyniach. Ciekawiej zrobiło się po przerwie. W 50. minucie na prowadzenie powinni wyjść goście, ale strzał Nourdina Boukhariego z 16. metrów minął bramkę Łukasza Sapeli. Po godzinie gry trybuny stadionu w Bełchatowie zatrzęsły się od braw, bowiem gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Maciej Małkowski, który wykorzystując podanie od Grzegorza Kuświka i silnym uderzeniem pokonał Mariusza Pawełka. Wisła ruszyła do odrabiania strat, ale Patryk Małecki strzelał zbyt słabo, a Maciej Żurawski przegrał pojedynek sam na sam z Sapelą. W 81. minucie w pole karne gospodarzy wpadł Paweł Brożek i został nieprzepisowo zatrzymany przez Grzegorza Barana. Pomocnik GKS-u otrzymał za to zagranie czerwoną kartkę, a rzut karny na bramkę zamienił Rafał Boguski. Grająca z przewagą jednego zawodnika "Biała Gwiazda" usiłowała w końcówce przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę, ale wynik do końca nie uległ już zmianie. To trzeci z rzędu mecz krakowian bez zwycięstwa.

GKS Bełchatów - Wisła Kraków 1:1 (0:0)
1:0 Maciej Małkowski (60'), 1:1 Rafał Boguski (82')

Jagiellonia wykorzystała szanse na ponowne objęcie prowadzenia w tabeli i pokonała Zagłębie Lubin, choć trzeba przyznać, że sukces białostocczan przyszedł im z wielkim trudem. Goście ustawili szczelną obronę, przez którą długi czas nie mogli się przedrzeć faworyzowani gospodarze. Losy meczu rozstrzygnęły się w końcówce, gdy Jagiellonia grała już z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Costy Nhamoinesu. W 78. minucie wynik otworzył Kamil Grosicki, który na boisku pojawił się po przerwie i rozruszał niemrawy wcześniej atak gospodarzy. Sześć minut później drugą bramkę dla "Jagi" zdobył Tomasz Kupisz. To piętnaste z rzędu zwycięstwo złocisto-krwistych na własnym stadionie, co jest klubowym rekordem.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)

1:0 Kamil Grosicki (78'), 2:0 Tomasz Kupisz (84')