El. ME: Polscy koszykarze wygrywają z Portugalią

Maciej Lampe w akcji podczas meczu Polska - Portugalia (fot. PAP/Maciej Rozwadowski)

Polska pokonała Portugalię 86-64 (19-10, 25-23, 22-15, 20-16) w eliminacyjnym meczu ME rozegranym w Bydgoszczy. Nasi zawodnicy zrehabilitowali się za poniedziałkową porażkę z Gruzją.

Polscy koszykarze zaprezentowali się w Bydgoszczy zdecydowanie lepiej niż w poniedziałek w Tbilisi. Było więcej ruchu, zdecydowanie dokładniejsza i bardziej pomysłowa gra. Inna sprawa, że Portugalia to nie tak trudny rywal jak Gruzja.

Początek meczu trochę nerwowy. Przez dwie minuty żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć punktów. Wreszcie za trzy rzucił Michał Chyliński. A później nasi w tej kwarcie za trzy trafili jeszcze cztery razy. Po 10 minutach było 19-10.

W drugiej kwarcie prowadzenie wzrosło w pewnym momencie do 15 punktów. W końcówce rozszalał się jednak Jaime Silva. Trafił trzy "trójki" i znacznie zmniejszył straty swojego zespołu. Na przerwę Polacy schodzili wygrywając 44-33.

W połowie trzeciej partii biało-czerwoni mieli chwilę przestoju. Na szczęście minęła ona bardzo szybko i w drugiej części trzeciej kwarty Polacy dominowali. Wiadomym stało się, że Portugalia w Bydgoszczy nam nie zagrozi.

I potwierdziła to czwarta część gry. Polska utrzymywała przewagę, były efektowne akcje, piękne wsady i oczekiwane zwycięstwo. I to wysokie. Biało-czerwoni wygrali 86-64.

Kolejne spotkanie eliminacji ME Polska rozegra w niedzielę na wyjeździe z Bułgarią.