El. ME: Wysoka porażka koszykarzy w Tbilisi

Fatalnie rozpoczęli polscy koszykarze eliminacje do przyszłorocznych ME. Na inaugurację biało-czerwoni przegrali w Tbilisi z Gruzją 65:84 (24:19, 16:26, 9:18, 16:21). Kolejny mecz nasi reprezentanci rozegrają w czwartek w Bydgoszczy z Portugalią.

Polacy tylko w pierwszej kwarcie zagrali dobrze. Może dlatego, że słabiej wypadli w tej części Gruzini. Gdy gospodarze złapali właściwy rytm, nasi nie mieli nic do powiedzenia. Najgorzej wypadały zbiórki. Rywale w tym elemencie zdecydowanie dominowali. Wystarczy powiedzieć, iż w pierwszej połowie Gruzini zebrali piłkę z naszej tablicy aż 14 razy. Polscy koszykarze grali ospale, brakowało im szybkości.

Miało być inaczej, a skończyło się wysoką porażką. Stawia ona nas w bardzo trudnej sytuacji przed kolejnymi pojedynkami. A następny już w czwartek na własnym terenie z Portugalią.