Fiat zapowiada 8 mld euro inwestycji

Fiat zapowiada 8 mld euro inwestycji
Fiat zapowiada 8 mld euro inwestycji (logo fiat.pl)
PAP / ad

Do 2012 roku Fiat zamierza zwiększyć produkcję z 650 tysięcy do około 900 tys. aut rocznie - zapowiedział we wtorek dyrektor generalny koncernu Sergio Marchionne, przedstawiając plany firmy na spotkaniu z przedstawicielami rządu i związkowcami w siedzibie Rady Ministrów w Rzymie.

Ponadto Marchionne ogłosił, że w ciągu dwóch najbliższych lat Fiat zamierza zainwestować 8 miliardów euro w fabryki koncernu.

"Mamy ambitny plan, przede wszystkim dla Włoch" - oświadczył Marchionne. Według niego należy połączyć rachunek ekonomiczny z odpowiedzialnością socjalną - za pracowników. "Czysty rachunek ekonomiczny miałby bolesne konsekwencje, a tego nikt nie chce. Wyłączna troska socjalna z kolei doprowadziłaby do upadku firmy" - argumentował dyrektor generalny turyńskiego koncernu.

Potwierdził, że w grudniu 2011 roku zostanie zamknięta fabryka w Termini Imerese na Sycylii. Fiat postanowił ją zamknąć ze względu na wysokie koszty produkcji. Przeciwko planom likwidacji zakładu protestują od dłuższego czasu pracownicy.

DEON.PL POLECA

Około 300 z nich manifestowało we wtorek w Rzymie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Fiat zapowiada 8 mld euro inwestycji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.