Firma płaci pracownikom za chodzenie na siłownię. Ta inicjatywa już przynosi efekty

Firma płaci pracownikom za chodzenie na siłownię. Ta inicjatywa już przynosi efekty
Fot. Victor Freitas / unsplash.com
polsatnews.pl / tk

Amerykańska firma Nutrition Solutions daje swoim pracownikom dodatki do pensji, jeśli ci udadzą się na poranne ćwiczenia na siłowni. - Odkąd biorę w nich udział, prowadzę znacznie bardziej regularne życie, trenuję, a nawet bardziej lubię siebie fizycznie – stwierdziła jedna z pracownic firmy.

Chris Cavallini, prezes Nutrition Solutions zapewnił, że jego pracownicy w każdą środę mogą udać się na salę gimnastyczną i wykonać tam różne ćwiczenia. - Od gimnastyki po pływanie, od ćwiczeń rytmicznych po ćwiczenia wzmacniające umysłowo i fizycznie, takie jak zanurzanie się w zamarzniętych basenach – powiedział Cavallini.

Korzyści dla ciała i umysłu

Prezes firmy wyznał, dlaczego przedsiębiorstwo zdecydowało się rozpocząć tę inicjatywę. - To proste, jeśli [pracownicy] przyjdą na trening, będą punktualni nawet w pracy, a trenując ciało, zapewnione zostaną korzyści dla umysłu.

"Jak wspominał, jako młody człowiek był w wojsku, a ciągłe szkolenia pomagały mu znosić życiowy stres" – czytamy na polsatnews.pl - Dlatego znalazłem to rozwiązanie, aby wszyscy moi pracownicy nie cierpieli z powodu przewlekłego stresu w pracy. Wtedy motywacja związana z nadgodzinami pozwala im zarobić jeszcze więcej – uznał Cavallini.

DEON.PL POLECA

- Wcześniejsze wstawanie z łóżka nigdy nie jest łatwe, ale gdy stanie się nawykiem, pomaga także żyć zdrowiej. Tym samym, po podbiciu karty czasu, po południu będą mogli wrócić do domu i zostać u rodzin – zauważył prezes firmy z USA.

Od kiedy Nutrition Solutions zaczęło zachęcać swoich pracowników do porannych ćwiczeń (czyli od 2016 roku), coraz więcej z nich bierze w tym udział. Mimo początkowego sceptycyzmu jaki panował wokół inicjatywy, obecnie wszystkie sesje szkoleniowe są wyprzedane.

Siłownia przynosi efekty

- Odkąd biorę udział, prowadzę znacznie bardziej regularne życie, trenuję, a nawet bardziej lubię siebie fizycznie. Dobrze mi robi odreagowanie tygodniowych napięć, a pod koniec miesiąca pensja jest również znacznie wyższa - stwierdziła pracownica firmy i mama dwójki dzieci.

Poranne ćwiczenia pracowników są nie tylko korzystne dla nich samych, ale i dla obrotów firmy, które w ostatnich latach wzrosły.

Źródło: polsatnews.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Świtała

Krew, łzy i czarny humor. Codzienność ratownika medycznego

Podrzucane przed urlopem na oddział babcie, zalany imprezowicz z własną ręką pod pachą i pocięte łby kiboli do zszycia. O tej rzeczywistości politycy wolą nie wspominać, ale...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Firma płaci pracownikom za chodzenie na siłownię. Ta inicjatywa już przynosi efekty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.