Francja: niemal 5 tys. nowych zakażeń koronawirusem w ciągu dobry

Francja: niemal 5 tys. nowych zakażeń koronawirusem w ciągu dobry
fot. PAP/EPA/GUILLAUME SOUVANT / POOL
PAP / sz

Francuskie ministerstwo zdrowia zgłosiło we wtorek 4982 zakażenia koronawirusem. Jest to więcej niż 3082 zarejestrowane dzień wcześniej, ale poniżej poziomu prawie 7400 odnotowanego w zeszłym tygodniu. Liczba osób, które zmarły z powodu Covid-19, wzrosła o 26, do 30 661.

Łączna liczba infekcji zarejestrowanych we Francji wynosi 286 007.

Dane ministerstwa pokazały, że wzrost zakażeń jest spowodowany nie tylko większą liczbą przeprowadzanych testów, ale także wyższym odsetkiem wyników pozytywnych. Obecnie wynosi on 4,3 proc., w porównaniu z 3 proc. w połowie sierpnia i 1,5 proc. pod koniec lipca.

Jako że większość nowych zakażeń dotyczy młodych ludzi, którzy zazwyczaj wykazują niewiele objawów lub nie wykazują ich wcale, gwałtowny wzrost liczby infekcji nie doprowadził do tej pory do większej presji na francuski system szpitali.

DEON.PL POLECA


We wtorek jednak liczba osób hospitalizowanych, która spadała prawie bez przerwy w ciągu ostatnich kilku miesięcy, by w sobotę osiągnąć najniższy poziom, 4530, wzrosła o 22, do 4 604, co stanowi trzeci z rzędu dzienny wzrost. Liczba osób przebywających na oddziałach intensywnej terapii zwiększyła się z kolei o 15, do 424, co stanowi piąty z rzędu wzrost dobowy.

Ponad 12 mln francuskich dzieci wróciło do szkoły we wtorek po ponad pięciu miesiącach nieobecności na zajęciach z powodu kwarantanny i letnich wakacji. Dzieci powyżej 11 roku życia muszą nosić maseczkę na zajęciach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Bartosz Bartosik, Adam Bodnar

Obywatel PL to Ty

  • Czy nasza demokracja jest zagrożona?
  • Skąd w nas tyle podziałów?
  • W którą stronę zmierza reforma sądownictwa?
  • Kim są najbardziej wykluczone osoby?

O coraz mocniejszych pęknięciach w społeczeństwie, próbach manipulacji Polakami i...

Skomentuj artykuł

Francja: niemal 5 tys. nowych zakażeń koronawirusem w ciągu dobry
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.