Francuscy licealiści blokują szkołę. Policja użyła gumowej amunicji

Francuscy licealiści blokują szkołę. Policja użyła gumowej amunicji
Fot. Depositphotos.com
PAP / mł

Domagają się zniesienia zakazu noszenia strojów muzułmańskich i przywrócenia zajęć wyrównawczych. Uczniowie z Liceum Joliot-Curie w Nanterre pod Paryżem starli się z policją. 14 osób aresztowano.

W starciach z blokującymi szkołę licealistami rannych zostało dwóch policjantów. Od wtorku aresztowano 14 uczniów. Policja użyła gazu łzawiącego i amunicji gumowej w celu odblokowania placówki. Nauczyciele w komentarzach dla dziennika „Le Figaro” stwierdzili, że „masowa” obecność policji przyczyniła się do powstania "napiętej sytuacji" i doszło do „dysproporcji między rozmieszczonymi zasobami policyjnymi, a pokojową blokadą nastolatków”.

Uczniowie oprócz zgody na noszenie luźnych strojów muzułmańskich, przywrócenia zajęć wyrównawczych ze wszystkich przedmiotów chcą również przywrócenia zawieszonego przez kuratorium nauczyciela matematyki. Kuratorium zapowiedziało wznowienie „procedur negocjacyjnych” z uczniami.

 

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Łysek

Zło jest bliżej niż ci się wydaje…

Sokółka, mała urokliwa miejscowość na Podlasiu. Spokojne życie mieszkańców przerywa zagadkowe zaginięcie proboszcza. Strach i napięcie potęguje wiadomość, że w okolicy doszło do brutalnej zbrodni.

Grzegorz Sobal, kiedyś...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Francuscy licealiści blokują szkołę. Policja użyła gumowej amunicji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.