Kupiony węgiel okazał się pomalowanymi na czarno kamieniami. Rośnie liczba przestępstw "węglowych"

Kupiony węgiel okazał się pomalowanymi na czarno kamieniami. Rośnie liczba przestępstw "węglowych"
fot. Depositphotos
Polsat News / Zawiercie112 / pk

W obliczu rosnących cen węgla ludzie są coraz bardziej zdesperowani. Poszukując tanich alternatyw jego kupna, często korzystają z niesprawdzonych ofert, które, choć atrakcyjne cenowo, okazują się oszustwami. 

Jak podaje "Polsat News", wiele "węglowych" przestępstw wydarza się na Śląsku. Media informują co najmniej o kilku przypadkach, w których mieszkańcy zostali oszukani. Najczęściej po wpłacie pieniędzy lub przelaniu części należności, urywa się kontakt z firmą, która miała dostarczyć węgiel. Zdarzają się również bardziej wyrafinowane metody.

Jedna z mieszkanek Zawiercia zamówiła węgiel. Przedstawiciele firmy rzeczywiście zjawili się u niej i rozładowali towar. Okazało się jednak, że były to jedynie pomalowane na czarno kamienie. Wszystko wyszło na jaw dopiero wtedy, kiedy spadł deszcz i zmył farbę. Portal "Zawiercie112" podaje, że sprawą zajmuje się policja.

"Polsat News" informuje również o innych przykładach oszustw. W Tarnowskich Górach 65-letni mężczyzna przelał pieniądze firmie, która miała dostarczyć węgiel za 10 dni. Niestety po transakcji kontakt z firmą się urwał.

Do innego przestępstwa w Tarnowskich Górach doszło za sprawą mężczyzny, który oferował sprzedaż węgla osobom poznanym przez internet. Poszkodowana, która zamówiła u niego węgiel i przekazała informację o atrakcyjnej ofercie swoim znajomym, po wpłaceniu części należności, oczekiwała na przyjazd kierowcy, któremu miała zapłacić pozostałą kwotę. Węgiel nigdy nie dotarł, a kontakt z mężczyzną - podobnie jak w poprzednim przypadku - urwał się.

Policja przypomina, że kupując węgiel, powinniśmy korzystać tylko ze sprawdzonych serwisów. "Nie warto ufać każdemu ogłoszeniu w popularnych serwisach sprzedażowych publikowanych w internecie. Osoby, które zamieszczają tego typu oferty, bardzo często robią to po prostu dla szybkiego zysku. Jeśli uda się im kogoś naciągnąć, zwyczajnie urywają kontakt" - przypominają funkcjonariusze, cytowani przez "Polsat News".

Źródło: Polsat News / Zawiercie112 / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Hanna Faryna-Paszkiewicz

Król śmiechu

Natychmiast wywoływał śmiech. Przecież Pan Janeczek z Kabaretu Olgi Lipińskiej, przecież Majster, który uczy Jasia, przecież rólki arcydzieła w filmach Stanisława Barei… A jednak prywatnie był śmiertelnie poważny. Skąd się brała jego oryginalność?...

Skomentuj artykuł

Kupiony węgiel okazał się pomalowanymi na czarno kamieniami. Rośnie liczba przestępstw "węglowych"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.