Funkcjonariusz brytyjskiej służby granicznej został aresztowany za bycie nielegalnym imigrantem

Funkcjonariusz brytyjskiej służby granicznej został aresztowany za bycie nielegalnym imigrantem
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com
PAP / mł

Urzędnik brytyjskiej służby granicznej w Dover nad kanałem La Manche został aresztowany, ponieważ okazało się, że jest nielegalnym imigrantem - napisał w czwartek "Daily Mail".

30-letni funkcjonariusz Border Force - brytyjskiej służby odpowiedzialnej za ochronę granic pochodzi z Bałkanów. Przez ponad 20 lat mieszkał w Wielkiej Brytanii; szkolił się i pracował dla Home Office, odpowiednika ministerstwa spraw wewnętrznych (Border Force jest częścią tej instytucji - PAP). Mężczyzna miał sfałszować dokumentację dotyczącą swojego pochodzenia, by uzyskać prawo pobytu w Wielkiej Brytanii. W latach 90. setki Albańczyków deklarowały, że pochodzą z Kosowa, aby uzyskać azyl - napisał "Daily Mail".

Funkcjonariusz jest również podejrzany o nadużycie stanowiska służbowego i według mediów o "zawiązanie spisku w celu dokonania kradzieży". Wraz z trzema innymi urzędnikami został zawieszony w wykonywaniu obowiązków.

"Jeden z urzędników podejrzanych w tej sprawie był wcześniej aresztowany i zwolniony za kaucją za przestępstwa imigracyjne. Oczekujemy najwyższych standardów od naszych pracowników. Gdy tylko dowiadujemy się o podejrzeniach dotyczących nielegalnych sytuacji, są one skrupulatnie badane i nie wahamy się podejmować zdecydowanych działań" - powiedział cytowany przez "Daily Mail" pracownik jednostki antykorupcyjnej w Home Office.

DEON.PL POLECA

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Łysek

Zło jest bliżej niż ci się wydaje…

Sokółka, mała urokliwa miejscowość na Podlasiu. Spokojne życie mieszkańców przerywa zagadkowe zaginięcie proboszcza. Strach i napięcie potęguje wiadomość, że w okolicy doszło do brutalnej zbrodni.

Grzegorz Sobal, kiedyś...

Skomentuj artykuł

Funkcjonariusz brytyjskiej służby granicznej został aresztowany za bycie nielegalnym imigrantem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.