Generalny inspektor Bundeswehry ostrzega przed zamrożeniem wojny na Ukrainie

Generalny inspektor Bundeswehry ostrzega przed zamrożeniem wojny na Ukrainie
Ukraina (Fot. PAP/Mykola Kalyeniak)
PAP/dm

Generalny inspektor niemieckich sił zbrojnych Carsten Breuer ostrzegł przed zamrożeniem wojny na Ukrainie. Nie ma na świecie zamrożonego konfliktu, który nie wybuchłby ponownie - zauważył w piątek w wywiadzie dla gazet z grupy medialnej Funke.

Zamrożenie wojny wymaga akceptacji obu stron - zauważył Breuer. - Nie ma na świecie zamrożonego konfliktu, który nie wybuchłby ponownie. Obecna sytuacja militarna na Ukrainie sprawia, że zamrożenie wojny nie wydaje się ani możliwe, ani pożądane - dodał.

Dyskusja na temat zamrożenia konfliktu została zainicjowana przez lidera grupy parlamentarnej współrządzącej w Niemczech SPD Rolfa Muetzenicha, który podczas niedawnej debaty w Bundestagu pytał: - Czy nie nadszedł czas, abyśmy nie tylko rozmawiali o tym, jak prowadzić wojnę, ale także myśleli o tym, jak wojnę „zamrozić”, a następnie ją zakończyć?.

Lider SPD Lars Klingbeil nie widzi obecnie podstaw do negocjacji z Władimirem Putinem w sprawie zakończenia wojny na Ukrainie. - Osobiście nie wierzę, że można usiąść do stołu z Władimirem Putinem - powiedział w programie ZDF „Maybrit Illner” w czwartek wieczorem. Jak podkreślił, decyzja należy do Ukraińców.

DEON.PL POLECA

Klingbeil bronił Muetzenicha przed ostrą krytyką ze strony partnerów koalicyjnych, Zielonych i FDP. Szef frakcji wyraźnie mówił, że Ukraina będzie nadal otrzymywać wsparcie wojskowe, ale domagał się też możliwości rozmawiania o pokoju. Zdaniem Klingbeila „jest takie pragnienie i taka potrzeba”, i nie ma sprzeczności w mówieniu o dostawach broni i dyplomacji jednocześnie.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Pierwszy reportaż z wojny w Ukrainie

„Operacja specjalna” miała skończyć się po trzech dniach – rozpadem ukraińskiego państwa i marionetkowym rządem w Kijowie. Trwa jednak do dziś. Codziennie relacjonują ją gazety i portale internetowe. Ale...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Generalny inspektor Bundeswehry ostrzega przed zamrożeniem wojny na Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.