Granica polsko-białoruska. Kierowcy ciężarówek czekają 16 godz. w Koroszczynie

Granica polsko-białoruska. Kierowcy ciężarówek czekają 16 godz.  w Koroszczynie
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Na wyjazd z Polski przez towarowe przejście graniczne z Białorusią w Koroszczynie (Lubelskie) oczekuje 700 pojazdów; szacunkowy czas oczekiwania to 16 godzin – poinformował PAP w niedzielę rano rzecznik Izby Administracji Skarbowej (IAS) w Lublinie Michał Deruś.

„Na wyjeździe z kraju funkcjonariusze w ciągu ostatnich 12 godzin odprawili 561 pojazdów ciężarowych. W kolejce oczekuje około 700 pojazdów ciężarowych, szacunkowy czas oczekiwania to 16 godzin” – przekazał PAP rzecznik IAS w Lublinie Michał Deruś.

Kryzys na granicy z Białorusią

„Na wjeździe do Polski odprawiono na zmianie nocnej 455 pojazdów, w kolejce oczekuje 500, a czas oczekiwania to 13 godzin” – przekazał i dodał, że nie stwierdzono żadnych utrudnień w odprawach.

W związku z kryzysem migracyjnym 9 listopada br. zostało zamknięte przejście graniczne w Kuźnicy na Podlasiu.

"Strona polska została zmuszona do takich działań w związku z brakiem reakcji strony białoruskiej na próby bezprawnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej przez zorganizowane grupy nielegalnych migrantów w rejonie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy" – podała SG w komunikacie. Podróżni kierowani są na przejścia graniczne w Terespolu, Koroszczynie lub w Bobrownikach na Podlasiu. 

Źródło: PAP / kb

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Granica polsko-białoruska. Kierowcy ciężarówek czekają 16 godz. w Koroszczynie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.