Granica polsko-białoruska. Żołnierze brytyjscy wylądowali w Polsce. Pomogą na granicy

Granica polsko-białoruska. Żołnierze brytyjscy wylądowali w Polsce. Pomogą na granicy
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Kolejna grupa żołnierzy brytyjskich wylądowała w poniedziałek w Polsce; będą pomagać żołnierzom Wojska Polskiego m. in. w naprawie i budowie tymczasowego ogrodzenia na granicy - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

"Kolejna grupa żołnierzy brytyjskich wylądowała dziś w Polsce. Będą oni pomagać żołnierzom Wojska Polskiego m. in. w naprawie i budowie tymczasowego ogrodzenia na granicy (między Polską a Białorusią). Wspólna odpowiedź na zagrożenia hybrydowe to wyraz naszej sojuszniczej solidarności" - napisał na Twitterze Błaszczak.

Żołnierze brytyjscy wylądowali w Polsce

W środę Błaszczak informował, że pierwsi brytyjscy żołnierze rozpoczęli działania związane ze wsparciem polskiego wojska na granicy z Białorusią

Prezydent Andrzej Duda wydał postanowienie o zgodzie na pobyt w Polsce do 155 brytyjskich żołnierzy. Zgodnie z postanowieniem, które obowiązuje do końca kwietnia 2022, wsparcia inżynieryjnego i rozpoznawczego może też udzielać do 150 żołnierzy z Estonii.

DEON.PL POLECA

Wojsko zostało wysłane na granicę z Białorusią, by wspierać Straż Graniczną. Do 1 marca przy granicy 183 miejscowościach przy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania, z którego wyłączeni są mieszkańcy i miejscowi przedsiębiorcy. Zakaz wprowadzono po upływie obowiązywania stanu wyjątkowego.

Źródło: PAP / kb 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Korczyński

Na wojnie byli szeregowcami lub co najwyżej podoficerami, którzy wielkie bitwy zapamiętali z perspektywy okopu czy wieży czołgowej. Byli dobrymi żołnierzami, bo kochali życie i mieli fuksa.
O sobie mówią skromnie: „Nie jestem żadnym...

Skomentuj artykuł

Granica polsko-białoruska. Żołnierze brytyjscy wylądowali w Polsce. Pomogą na granicy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.