Grecja. Pożar na statku wycieczkowym. Prawie 300 osób na pokładzie

Grecja. Pożar na statku wycieczkowym. Prawie 300 osób na pokładzie
Fot. PAP/EPA/STAMATIS KATAPODIS
PAP/ kb

Podczas rejsu wycieczkowego z greckiego portu Igumenitsa w regionie Epir-Macedonia Zachodnia nad Morzem Jońskim, do Brindisi we Włoszech na statku wiozącym 288 osób (w tym 51 załogi) wybuchł pożar - poinformowała w piątek grecka policja portowa.

Pożar na greckim statku 

Statek, na którym doszło do pożaru pływał pod włoską banderą. Na pokładzie znajdowało się 237 pasażerów i 51 członkami załogi.

Nikt nie ucierpiał - wynika ze wstępnych doniesień. Kapitan europromu Olympia poprosił pasażerów o opuszczenie statku. Wszyscy zostali ewakuowani. "Trzy łodzie patrolowe i trzy holowniki straży przybrzeżnej zostały wysłane na miejsce zdarzenia" - dowiedziała się agencja AFP od naocznych świadków.

Incydent miał miejsce u północnych wybrzeży greckiej wyspy Korfu, pomiędzy Grecją a Albanią. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana, a śledztwo zostało wszczęte - podała grecka straż przybrzeżna.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Grecja. Pożar na statku wycieczkowym. Prawie 300 osób na pokładzie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.