Grecja: rozpoczęła się kampania szczepień w ośrodkach dla migrantów

Grecja: rozpoczęła się kampania szczepień w ośrodkach dla migrantów
(fot. PAP/EPA/VANGELIS PAPANTONIS)
PAP / jb

Greckie władze rozpoczęły w czwartek kampanię szczepień wśród kilkudziesięciu tysięcy migrantów mieszkających między innymi w obozach dla uchodźców. Preparaty w pierwszej kolejności podawane są w ośrodkach na wyspach Lesbos, Chios i Samos.

 

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że w programie wykorzystywana jest jednodawkowa szczepionka firmy Johnson & Johnson. Kampania jeszcze w tym tygodniu ma zostać rozszerzona na ośrodki na innych greckich wyspach oraz w kontynentalnej części kraju.

Około 60 tys. migrantów i osób ubiegających się o azyl mieszka obecnie w obozach, schroniskach i mieszkaniach dotowanych przez rząd w Grecji. Około jednej czwartej z nich to dzieci, które obecnie nie kwalifikują się do otrzymania szczepionek.

DEON.PL POLECA

Covid-19 zabił ponad 12 tys. osób w tym kraju liczącym 10,7 mln mieszkańców. Według opublikowanych w czwartek danych rządowych prawie co piąty mieszkaniec Grecji został już w pełni zaszczepiony.

W opublikowanym w środę raporcie technicznym Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób wezwało państwa członkowskie Unii Europejskiej do "zapewnienia równego dostępu do szczepionek przeciw Covid-19" migrantom i szerszej populacji.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Eliza Myk, s. Tymoteusza Gil, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Odważne kobiety. Niepokorne siostry. Czułe matki

Jedyna taka rozmowa. Wyjątkowe spotkanie. Siostry Tymka i Eliza w osobistym i bardzo intymnym wywiadzie odsłaniają prawdziwy obraz kobiet w habitach – z głową na karku, czułymi sercami i...

Skomentuj artykuł

Grecja: rozpoczęła się kampania szczepień w ośrodkach dla migrantów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.