Papież podziękował siostrze zakonnej, która niesie pomoc migrantom

Papież podziękował siostrze zakonnej, która niesie pomoc migrantom
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
Vatican News / pk

"Dziękuję siostrze za to, co robi wraz ze swoim zespołem dla migrantów, którzy przybywają w poszukiwaniu lepszego życia, aby się rozwijać, by uciec przed prawdziwym piekłem społecznym" - powiedział papież do s. Normy Pimentel, nazywanej w USA "aniołem migrantów".

Papież skierował krótkie wideoprzesłanie do amerykańskiej opiekunki migrantów s. Normy Pimentel. Należy ona do zgromadzenia misjonarek Jezusa i jest dyrektorem wykonawczym Caritas w Rio Grande Valley, na pograniczu Stanów Zjednoczonych i Meksyku. Prowadzi tam ośrodek, który udziela schronienia migrantom, zapewnia im ciepły posiłek, oferuje pomoc lekarską i prawną, a także pomaga w łączeniu rodzin.

S. Norma napisała do Franciszka list, w którym opowiada o swej działalności. Papież postanowił osobiście podziękować jej za korespondencję, a przede wszystkim za to, co robi na rzecz migrantów. Dlatego nagrał dla niej krótkie wideoprzesłanie.

"Dziękuję siostrze za to, co robi wraz ze swoim zespołem dla migrantów, którzy przybywają w poszukiwaniu lepszego życia, aby się rozwijać, by uciec przed prawdziwym piekłem społecznym. Dziękuję, że ich przyjmujecie i dajecie im schronienie. Migrantów należy przyjmować, to znaczy należy ich chronić, towarzyszyć im i integrować. A zatem cztery rzeczy: przyjmować, chronić, towarzyszyć i integrować. Dziękuję za to, co robicie z tymi wszystkimi migrantami, którzy przychodzą prosić o pomoc, aby żyć z większą godnością. Ja towarzyszę wam z tego miejsca, modlę się za was i za wszystkich, którzy pomagają wam w tej pracy".

DEON.PL POLECA

Źródło: Vatican News / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież podziękował siostrze zakonnej, która niesie pomoc migrantom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.