Hiszpania: nocne wyścigi dzieci w bieliźnie i banner sex shopu na gminnym festynie

Hiszpania: nocne wyścigi dzieci w bieliźnie i banner sex shopu na gminnym festynie
Katalońskie miasteczko. Fot. Depositphotos.com
PAP / mł

Nieletnie dziewczęta w bieliźnie, stojące pod banerem z napisem w języku katalońskim: „Sex shop i sklep z kondomami” oraz zdjęcie kilku chłopców biegnących w samych slipkach - to kolejna kontrowersja w Katalonii. Władze gminy Mollet del Valles koło Barcelony zezwoliły na nocne zawody biegowe dzieci do lat 12, ubranych tylko w bieliznę i sportowe obuwie.

Jak podaje "ABC", na linii startu znalazł się baner reklamujący sex shop i sklep z prezerwatywami. Biegi zostały zorganizowane podczas tradycyjnego festynu na cześć patrona 50-tysięcznej gminy, odbywającego się co roku przez tydzień, od 15 do 23 sierpnia.

Przedtem ścigali się dorośli - najpierw mężczyźni ubrani jedynie w slipki lub spodenki kąpielowe, a następnie kobiety w kostiumach kąpielowych lub w bieliźnie. „Biegi półgołych nieletnich przez centrum miejscowości zamykały obchody święta - napisał „ABC”. - Dzieci były otoczone setkami dorosłych, którzy je dopingowali”.

„Wyścigi dzieci w bieliźnie, promowane przez sex shop i sklep z prezerwatywami, tolerowane przez władze Mollet z socjalistycznej partii Katalonii (PSC), to nie jest edukacja seksualna, to jest wstyd - napisała na Twitterze centroprawicowa Valents. - Złożymy skargę, nie zamierzamy tego tolerować”.

DEON.PL POLECA

Pod wpisem partia zamieściła zdjęcie nieletnich dziewcząt w bieliźnie, stojących pod banerem z napisem w języku katalońskim: „Sex shop i sklep z kondomami” oraz zdjęcie kilku chłopców biegnących w samych slipkach.

Władze Mollet del Valles wyraziły zdumienie polemiką. „Nie był żadnej aluzji seksualnej” - zapewnił rzecznik gminy, cytowany przez „ABC”.

Do kontrowersji dochodzi kilka tygodni po tym, jak lewicowe władze miasta Vilassar de Mar koło Barcelony zorganizowały zabawę konkursową o treściach seksualnych, skierowaną do dzieci w wieku od 12 lat. Rada miasta odwołała się wtedy do podobnej działalności innych gmin i zapowiedziała kontynuowanie edukacji nieletnich.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Kusz, Małgorzata Terlikowska

Trudno zmierzyć się z myślą, że statystycznie dwoje lub troje dzieci w każdej klasie doświadczyło jakiejś formy wykorzystania seksualnego. Społeczna świadomość, jak ogromnym ciężarem bywa trauma związana z wykorzystaniem, jest wciąż zbyt mała, by móc...

Skomentuj artykuł

Hiszpania: nocne wyścigi dzieci w bieliźnie i banner sex shopu na gminnym festynie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.