Hiszpania: wariant Delta odpowiedzialny za 85 proc. zakażeń na Balearach

Hiszpania: wariant Delta odpowiedzialny za 85 proc. zakażeń na Balearach
(fot. unsplash.com)
PAP / jb

W Hiszpanii nasila się piąta fala pandemii Covid-19, a służby medyczne alarmują, że liczba hospitalizowanych rośnie wskutek zakażenia wariantem Delta koronawirusa. Na Balearach jest on odpowiedzialny już za 85 proc. nowych infekcji - pisze dziennik "Diario de Mallorca".

Według dziennika “El Mundo” między sobotą a niedzielą doszło do znaczącego wzrostu hospitalizowanych chorych z Covid-19 we wspólnotach autonomicznych Katalonia, Madryt, Kraj Basków, Kantabria oraz Galicja.

W niedzielę rządy Andaluzji i Kraju Basków zapowiedziały, że rozważają zaostrzenie restrykcji przeciwepidemicznych.

Tymczasem jak odnotował “Diario de Mallorca”, na Balearach odsetek infekcji wywołanych wariantem Delta sięga już 85 proc. Podobny poziom występuje na głównej wyspie tego archipelagu, Majorce.

Gazeta wskazała, że w niedzielę balearskie służby sanitarne odnotowały wolniejszy przyrost nowych zakażeń SARS-CoV-2 na tych wyspach. W ostatniej dobie odnotowano ich 630, podczas gdy w piątek padł dobowy rekord – 864 nowych zakażeń.

Ze statystyk resortu zdrowia Hiszpanii wynika, że dotychczas koronawirusem zakaziło się w kraju ok. 4,1 mln osób, a prawie 81,1 tys. zmarło w związku z Covid-19.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
św. Ignacy Loyola
14,01 zł
20,00 zł

Jednakże w tym [następstwie myśli] była taka różnica: kiedy myślał o rzeczach światowych, doznawał w tym wielkiej przyjemności, a kiedy znużony porzucał te myśli, czuł się oschły i niezadowolony. Kiedy znów myślał o odbyciu boso...

Skomentuj artykuł

Hiszpania: wariant Delta odpowiedzialny za 85 proc. zakażeń na Balearach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.