Hiszpańska minister oskarżana o propagowanie pedofilii. Żądania dymisji

Hiszpańska minister oskarżana o propagowanie pedofilii. Żądania dymisji
Premier Pedro Sanchez stoi na czele lewicowego rządu Hiszpanii, w skład które wchodzi minister ds. równouprawnienia Irene Montero (fot. SARAH YENESEL/EPA/PAP)
PAP/mk

Za słowa m.in. o tym, że dzieci "mogą kochać i mieć relacje seksualne z kimkolwiek im się podoba" hiszpańska opozycja chce odwołania minister ds. równouprawnienia Irene Montero i likwidacji jej resortu, który wyrządził już "wiele krzywd dzieciom, a także kobietom”.

Politycy hiszpańskiej opozycji wezwali w czwartek minister ds. równouprawnienia Irene Montero do podania się do dymisji po jej środowej wypowiedzi o swobodzie wyboru przez dzieci partnera seksualnego. Członkini skrajnie lewicowego bloku Unidas Podemos, tworzącego z socjalistami rząd premiera Pedro Sancheza, odrzuca krytykę.

DEON.PL POLECAWśród polityków domagających się dymisji Montero są głównie politycy prawicowego ugrupowania Vox oraz centroprawicowej Partii Ludowej.

“Domagamy się natychmiastowej dymisji Montero, a także likwidacji ministerstwa ds. równouprawnienia, które wyrządziło już wiele krzywd dzieciom, a także kobietom” - powiedział szef parlamentarnej frakcji Vox Ivan Espinosa de los Monteros.

Krytyka, która pojawiła się również w mediach społecznościowych oraz w hiszpańskiej prasie, ma związek ze środową wypowiedzią minister Montero podczas debaty w parlamentarnej komisji ds. równouprawnienia. Polityk stwierdziła, że dziecko “nie może być wprawdzie dotykane przez dorosłego, jeśli sobie tego nie życzy (...), ale dzieci mają jednak prawo wiedzieć, że mogą kochać i mieć relacje seksualne z kimkolwiek im się podoba, za ich przyzwoleniem”.

Komentatorzy przypominają, że wypowiedź Montero przyczynia się do propagowania pedofilii i stoi w sprzeczności z artykułem 183.1 hiszpańskiego kodeksu karnego. Mówi on, że osoby “uczestniczące z dziećmi do lat 16 w aktach o charakterze seksualnym podlegają karze więzienia od 2 do 6 lat”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Amy Zabin

Rozmowy z pedofilem to książka trudna w lekturze, a zarazem niezwykle potrzebna.

Jej autorka, dr Amy Zabin, jest terapeutką, która dociera do swoich pacjentów za pomocą muzyki. Tak też dotarła do mężczyzny, którego nazywa na...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Hiszpańska minister oskarżana o propagowanie pedofilii. Żądania dymisji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.