Holenderka zostawiła w testamencie belgijskiemu miastu Brugia majątek wart 5 mln euro

Holenderka zostawiła w testamencie belgijskiemu miastu Brugia majątek wart 5 mln euro
belgijskie miasto Brugia / Fot. Despina Galani / unsplash.com
PAP / tk

Niedawno zmarła 80-letnia Holenderka zapisała w testamencie cały swój majątek miastu Brugia w północnej Belgii - poinformował dziennik "Het Laatste Nieuws". Chodzi o niebagatelną kwotę 5 mln euro. Nigdy nie widziałem darowizny tej wielkości – powiedział gazecie burmistrz Dirk De fauw.

Weekendowe wydanie największej gazety w Belgii przyniosło niecodzienną historię. Włodarze Brugii, niewielkiego miasta w północno-zachodniej części kraju, uznanego przez magazyn "Forbes" za jedno z najpiękniejszych na świecie, przecierali oczy ze zdumienia, kiedy otrzymali informację o zapisach testamentu niedawno zmarłej Holenderki.

5 mln euro zostawione w testamencie

80-letnia kobieta, która mieszkała w centrum Brugii od ośmiu lat, zapisała miastu w testamencie cały swój niemały majątek - gotówkę (3,3 mln euro), papiery wartościowe (945 tys. euro) oraz dom o wartości 700 tys. euro.

O samej kobiecie niewiele wiadomo, poza tym, że przeprowadziła się do Belgii osiem lat temu. "Sąsiedzi jej nie znali, mówią jedynie, że lubiła ubierać się na czarno" – czytamy w gazecie.

- Musiała bardzo kochać Brugię – powiedziała "HLN" skarbnik gminy Mercedes Van Volcem i dodała, że to "gratka w niepewnych finansowo czasach". Burmistrz zadeklarował, że pieniądze zostaną dobrze wydane, m.in. na ogrzewanie muzeów i obiektów sportowych.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka

Najbardziej lubiany polski ksiądz w rozmowie życia.

Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Holenderka zostawiła w testamencie belgijskiemu miastu Brugia majątek wart 5 mln euro
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.