Holendrzy najbogatsi ze wszystkich mieszkańców UE. Ich średni majątek wynosi 176 tys. euro

Holendrzy najbogatsi ze wszystkich mieszkańców UE. Ich średni majątek wynosi 176 tys. euro
Holendrzy najbogatszymi mieszkańcami UE (fot. depositphotos.com)
PAP / tk

Holendrzy oraz Belgowie zaliczają się do najbogatszych mieszkańców Unii Europejskiej. Według danych  firmy ubezpieczeniowej Allianz Trade, średni majątek Holendra wynosi ponad 176 tys., natomiast Belga 121 tys. euro. Nie wliczono w to wartości nieruchomości.

Firma opublikowała w poniedziałek zestawienie dziesięciu najbardziej zamożnych społeczeństw krajów Unii Europejskiej. Ranking, oparty o dane banków centralnych oraz Urzędu Statystycznego Unii Europejskiej (Eurostat), obejmuje majątek finansowy m.in. oszczędności bankowe, fundusze inwestycyjne oraz emerytalne. Nie uwzględniono natomiast wartości posiadanych nieruchomości.

DEON.PL POLECAHolendrzy ponad cztery razy bogatsi od Portugalczyków

Na czele rankingu znajdują się Holendrzy, natomiast na dole tabeli uplasowali się mieszkańcy Portugalii. Średni majątek mieszkańca Holandii był ponad 4,5 razy wyższy niż w Portugalii. Firma zbadała jak się zmieniał średni majątek finansowy osób prywatnych w badanych krajach w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

- Ogólny wniosek jest taki, że Holendrzy są najbogatsi i ich majątek rósł najszybciej w ciągu ostatnich dziesięciu lat, a mianowicie o ponad 7 tys. euro rocznie – informuje Johan Geeroms, dyrektor ds. zarządzania ryzykiem w Allianz Trade Benelux.

Geeroms wskazuje, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat najwięcej oszczędzali Holendrzy, Belgowie i Niemcy, natomiast najmniej mieszkańcy Włoch, Hiszpanii i Portugalii.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Andrzej Zwoliński
W jaki sposób dochodzi się do szczęścia? Czy zdobywa się je indywidualnie? Czy państwo jest odpowiedzialne za szczęście obywateli? Czy dobrobyt mierzony produktem krajowym brutto gwarantuje jego osiągnięcie?
Na te i inne pytania dotyczące definicji...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Holendrzy najbogatsi ze wszystkich mieszkańców UE. Ich średni majątek wynosi 176 tys. euro
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.