Hydraulicy na celowniku brytyjskiej skarbówki

Hydraulicy na celowniku brytyjskiej skarbówki
Hydraulik i Polak to w Wielkiej Brytanii pojęcia niemal tożsame (fot. flickr.com/mimi_k)
8 lat temu
PAP / wab

Hydraulicy, instalatorzy urządzeń gazowych i ciepłownicy znaleźli się na celowniku brytyjskiego urzędu podatkowego walczącego z szarą strefą. Tego rodzaju prace wykonuje w Wielkiej Brytanii wielu imigrantów.

Hydraulik i Polak to w Wielkiej Brytanii pojęcia niemal tożsame. Pojęcie "hydraulik" używane jest też potocznie jako synonim imigranta z nowych państw UE, zwłaszcza Polaków, których jest najwięcej. Przystojny hydraulik figurował nawet na plakacie promującym Polskę.

Przedstawiciel biura prasowego HM Revenue & Customs (HMRC) powiedział, że nie są to działania przeciwko jakiejś jednej narodowości, lecz "ogólna akcja wymierzona w osoby wykonujące tego rodzaju prace".

Jeśli się dobrowolnie zgłoszą, to zostaną ukarani grzywną w wysokości 10-20 proc. sumy, na którą zalegają wobec urzędu i uzyskają termin do 31 sierpnia, by się formalnie rozliczyć i uregulować zaległości. Mogą to zrobić telefonicznie, przez internet lub osobiście.

Komunikat urzędu podatkowego ostrzega, że w przeciwnym razie przeprowadzi dochodzenia wymierzone w tych, którzy się nie zgłosili i nie zadeklarowali przychodów. W razie udowodnienia im, że uchylają się od obowiązku podatkowego, grożą im wysokie grzywny lub postępowanie prokuratorskie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Hydraulicy na celowniku brytyjskiej skarbówki
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Hydraulicy na celowniku brytyjskiej skarbówki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.