IMGW: Chłodny początek tygodnia. Druga połowa zdecydowanie cieplejsza

IMGW: Chłodny początek tygodnia. Druga połowa zdecydowanie cieplejsza
Według prognoz IMGW, druga połowa tygodnia będzie cieplejsza (fot. depositphotos.com)
PAP / tk

Po pochmurnym, wietrznym i nieco chłodniejszym początku tygodnia dalsza jego część przyniesie więcej słońca, nieco mniej opadów, a na termometrach ponownie możemy zobaczyć nawet do 26 st. C. - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jak podaje IMGW, w poniedziałek pogoda będzie już nieco spokojniejsza, choć przelotny deszcz i burze nadal miejscami będą występowały. Najwięcej deszczu w burzach do 20 mm – 25 mm synoptycy prognozują w Karpatach. Burze możliwe są też na północy kraju. W Kotlinie Kłodzkiej prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Wysoko w Tatrach padać może deszcz ze śniegiem i śnieg. "Zrobi się chłodniej, temperatura maksymalna wyniesie od 15 st. C na zachodzie do 19 st. C, 20 st. C na południowym wschodzie kraju" - wskazuje Instytut.

Jaka pogoda w tym tygodniu?

We wtorek synoptycy prognozują więcej słońca, choć w całym kraju miejscami spodziewać się możemy przelotnego deszczu, a na południu, północnym zachodzie i Pomorzu również burz. Najwięcej deszczu - około 15 mm - spaść może punktowo na południu kraju. Wysoko w Tatrach w dalszym ciągu padać może deszcz ze śniegiem oraz śnieg.

We wtorek na termometrach w najcieplejszym momencie dnia będzie od 18 st. C do 20 st. C, tylko na Podhalu około 15 st. C. "Niestety temperaturę odczuwalną obniżał będzie umiarkowany, a okresami też dość silny i porywisty wiatr. Na przeważającym obszarze kraju w porywach osiągał on będzie do 65 km/h, na Pomorzu do 80 km/h, natomiast najsilniej nadał będzie wiało nad morzem, nawet do 100 – 110 km/h. Silniejsze porywy wiatru prognozowane są też w górach - w Tatrach do 65 km/h, w Sudetach do 90 km/h. Wieczorem i w nocy wiatr będzie stopniowo słabł" - zaznacza IMGW.

DEON.PL POLECA

Według IMGW w środę zrobi się nieco cieplej. Powinno być też więcej słonecznych chwil, choć miejscami spadnie przelotny deszcz. Wiatr będzie słabszy, choć nad morzem w porywach osiągać on może do 50 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C, 20 st. C na północy do 22 st. C na południowym wschodzie, tylko nad morzem i na Podhalu będzie nieco chłodniej, od 16 st. C do 17 st. C.

Z kolei w czwartek znów będzie zmienna pogoda z przelotnymi opadami deszczu, głównie na północy, wschodzie i południowym wschodzie, natomiast najwięcej słońca prognozujemy na zachodzie Polski. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach od 19 st. C do 21 st. C, tylko nad morzem około 17 st. C. Nad morzem w dalszym ciągu wiatr nieco silniejszy, w porywach osiągać może do 50 km/h.

Jak podają synoptycy, w piątek przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, a przelotny deszczu padać może tylko na wschodzie. Stopniowo będzie robić się cieplej, temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C na północnym wschodzie i nad morzem do 24 st. C na południowym zachodzie. Wiatr już będzie słaby, wiał będzie z kierunków północnych.

Natomiast w weekend powinien być najcieplejszymi dniami w tym tygodniu. Na ogół ma być pogodnie, choć okresami pojawi się więcej chmur i spaść może słaby, przelotny deszcz. "Najcieplej będzie na południowym zachodzie, gdzie na termometrach zobaczyć możemy nawet 26 st. C, najchłodniej natomiast na północy Polski, od 19 st. C do 20 st. C. Wiatr będzie słaby, wiał będzie z południa oraz z zachodu" - dodaje IMGW.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Karol de Foucauld

Nauczyć się kochać Boga takimi darami, jakie się posiada, a nie jakie chciałoby się mieć,
być rozdzielonym pomiędzy modlitwą a zaangażowaniem,
marzyć o wspaniałych projektach i żyć wtopionym w banalną rzeczywistość,
z...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

IMGW: Chłodny początek tygodnia. Druga połowa zdecydowanie cieplejsza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.