IMGW ostrzega przed silnym deszczem z burzami na południu kraju

IMGW ostrzega przed silnym deszczem z burzami na południu kraju
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek rano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami dla południowych powiatów woj. podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Opadom będą towarzyszyć porywy wiatru do 65 km/h, możliwy jest również grad.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą powiatów bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego, brzozowskiego, krośnieńskiego i jasielskiego w woj. podkarpackim, powiatów gorlickiego, nowosądeckiego, limanowskiego, nowotarskiego, suskiego i myślenickiego w woj. małopolskim, a także żywieckiego, cieszyńskiego, bielskiego i Bielska-Białej w woj. śląskim.

„W tych miejscach prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 25 mm do 45 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 65 km/h. Możliwy grad” - podał IMGW.

Ostrzeżenia obowiązują do godz. 14.30 w czwartek. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 80 proc.

DEON.PL POLECA

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Beata Anna Dąbrowska

Zdrowe nawyki przez cały rok!

Na początku każdego roku nie brakuje inspiracji i pomysłów, jednak z każdym dniem bywa trudniej, a w natłoku obowiązków czy spraw nawet zdrowie schodzi na drugi plan.

Z pomocą przychodzi...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

IMGW ostrzega przed silnym deszczem z burzami na południu kraju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.