IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i roztopami. Możliwe również burze

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i roztopami. Możliwe również burze
Fot. Anandu Vinod / Unsplash
PAP / pk

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenia pierwszego i drogiego stopnia przez silnym wiatrem oraz roztopami.

Alert drugiego stopnia dotyczący silnego wiatru wprowadzono w województwie pomorskim, zachodnio-pomorskim, lubuskim, dolnośląskim, większości województwa wielkopolskiego oraz w województwie kujawsko-pomorskim.

Synoptycy prognozują tam wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Lokalnie możliwe są też burze z porywami wiatru do 100 km/h.

Ostrzeżenie ma obowiązywać do nocy ze środy na czwartek.

Alert pierwszego stopnia dotyczący wiatru wprowadzono natomiast w województwie opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim, łódzkim, mazowieckim, lubelskim i warmińsko-mazurskim.

Synoptycy prognozują tam wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 85 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Lokalnie możliwe są burze.

Ostrzeżenie będzie obowiązywać do czwartku rano.

Z kolei alert drugiego stopnia dotyczący roztopów wprowadzono w województwie podlaskim, a pierwszego stopnia w warmińsko-mazurskim i mazowieckim.

Synoptycy prognozują tam wzrost temperatury oraz opady deszczu powodujące odwilż i topnienie śniegu.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i roztopami. Możliwe również burze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.