Ciepły i słoneczny wtorek. IMGW: Opady tylko na północy kraju

Ciepły i słoneczny wtorek. IMGW: Opady tylko na północy kraju
Fot. Johannes Plenio / Unsplash
PAP / pk

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada pogodny wtorek na przeważającym obszarze kraju. Tylko na północy Polski mogą wystąpić słabe opady deszczu. Temperatura wahać się będzie od 9 do 15 stopni Celsjusza.

We wtorek na południu i w centrum kraju dużo słońca z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Na północy Polski można się spodziewać trochę więcej chmur.

- Miejscami mogą pojawiać się słabe opady deszczu na północy i północnym-wschodzie, a także w Sudetach. Będą one bardzo słabe - poinformowała synoptyczka IMGW Ilona Śmigrocka.

Na termometrach od 9 stopni na północnym-wschodzie, około 12 stopni w centrum, do nawet 15 stopni na południowym wschodzie.

DEON.PL POLECA

Wiatr będzie umiarkowany, w całym kraju miejscami porywisty. - Najsilniejszy nad morzem, tam porywy do 55 km/h, a w górach, zwłaszcza w Sudetach wiatr do około 70-80 km/h. Wiatr będzie południowo-zachodni - dodała synoptyczka.

W nocy z wtorku na środę na północnym-zachodzie wysunie się strefa opadów. Będą one słabe i przelotne. - Z kolei na południowym-wschodzie wystąpią największe przejaśnienia. Tam lokalnie będą występować mgły ograniczające widzialność do 200 metrów - podkreśliła Śmigrocka.

Temperatura minimalna wahać się będzie od 2 stopni w rejonach podgórskich, w centrum około 5 stopni, 6-7 stopni na północy kraju i najcieplej nad samym morzem, tam lokalnie 8 stopni.

Wiatr w nocy na ogół będzie słaby. - Tylko nad morzem silniejszy i porywisty. W górach też porywy do 80 km/h. Wiać będzie z kierunków południowo-zachodnich - powiedziała synoptyczka.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ciepły i słoneczny wtorek. IMGW: Opady tylko na północy kraju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.