IMGW: W weekend nad Polską wybuchnie bomba ciepła

IMGW: W weekend nad Polską wybuchnie bomba ciepła
Fot. Johannes Plenio / Unsplash
PAP / mł

W piątek - 19 stopni, w niedzielę - 21 stopni, w poniedziałek nawet 23 st. C. Synoptycy z IMGW zapowiadają polską złotą jesień.

- W weekend wybuchnie nam ciepło, prawdziwa bomba ciepła. Będzie słonecznie i z temperaturą do 23 st. C – informuje rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. Jednak zanim to nastąpi, aura pozwoli nam się przygotować na nadejście polskiej złotej jesieni.

DEON.PL POLECA
- W czwartek możemy liczyć na 18–19 stopni, w piątek podobnie. W sobotę musimy jeszcze uważać, bo w Polsce południowo-wschodniej będą ciągłe deszcze. Przelotnie popada również w południowo zachodniej części kraju, czyli w woj. dolnośląskim, opolskim, a także w Małopolsce. Po tych opadach przyjdzie ciepłe powietrze – przewiduje Walijewski.

Już w niedzielę na termometrach 21 stopni, aż 23 w poniedziałek i to nie tylko na południu, ale również w centrum i na zachodzie. We wtorek w centrum, na południu i wschodzie nadal 21 stopni Celsjusza. "Będzie słońce, czyli pokaz polskiej złotej jesieni w całej krasie" - podkreśla meteorolog.

Noce będą również ciepłe, od ok. 8–9 stopni, tylko na Wybrzeżu i Pomorzu trochę chłodniej.

Niestety we wtorek na zachodzie się ochłodzi, temperatura spadnie do 16 stopni. Od środy w całym kraju już tylko od 12 do 16 stopni.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Łysek

Zło jest bliżej niż ci się wydaje…

Sokółka, mała urokliwa miejscowość na Podlasiu. Spokojne życie mieszkańców przerywa zagadkowe zaginięcie proboszcza. Strach i napięcie potęguje wiadomość, że w okolicy doszło do brutalnej zbrodni.

Grzegorz Sobal, kiedyś...

Skomentuj artykuł

IMGW: W weekend nad Polską wybuchnie bomba ciepła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.