Izrael: aresztowano palestyńskiego ministra ds. Jerozolimy

Izrael: aresztowano palestyńskiego ministra ds. Jerozolimy
2 lata temu
PAP / ms

Palestyński minister ds. Jerozolimy Fadi al-Hadami został w środę aresztowany pod zarzutem prowadzenia działalności politycznej we wschodniej Jerozolimie - poinformowała izraelska policja. Z tych samych przyczyn aresztowano go w czerwcu.

Zdaniem przedstawiciela palestyńskich władz Adnana Husejniego aresztowanie ministra "miało na celu powstrzymanie działalności społecznej i kulturalnej".

Hadami naruszył prawo zabraniające władzom Autonomii Palestyńskiej jakiejkolwiek działalności politycznej w Jerozolimie.

Trwają poszukiwania mianowanego przez Autonomię Palestyńską gubernatora Jerozolimy Adnana Gheita, który jest oskarżony o naruszenie tego samego prawa.

Autonomia Palestyńska mianuje urzędników we wschodniej Jerozolimie, okupowanej przez Izrael od wojny sześciodniowej w 1967 roku. Jak informuje Associated Press, poza załatwianiem codziennych spraw dla mieszkańców, ich rola jest raczej symboliczna, ponieważ Izrael w pełni kontroluje miasto.

Miasto, w którym znajdują się święte miejsca trzech wielkich religii - judaizmu, islamu i chrześcijaństwa, znajduje się w epicentrum trwającego od dekad konfliktu. Palestyńczycy chcą, żeby wschodnia Jerozolima była stolicą ich przyszłego państwa, jednak Izrael uważa za swoją stolicę całe miasto.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Izrael: aresztowano palestyńskiego ministra ds. Jerozolimy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.