Strzały na granicy ze Strefą Gazy: nie żyje Palestyńczyk

Strzały na granicy ze Strefą Gazy: nie żyje Palestyńczyk
(PAP/EPA/MOHAMMED SABER)
2 lata temu
PAP / sz

Palestyńczyk przekroczył granicę ze Strefy Gazy do Izraela, gdzie otworzył ogień do izraelskich żołnierzy, raniąc trzech z nich, zanim sam został zabity - poinformowała w czwartek izraelska armia.

Podczas tego incydentu izraelski czołg oddał strzał w stronę posterunku wojskowego radykalnej organizacji palestyńskiej Hamas w Strefie Gazy - dodała armia w oświadczeniu.

Dwóch izraelskich żołnierzy zostało lekko rannych, a trzeci odniósł poważniejsze obrażenia.

Od marca 2008 r. terytorium Strefy Gazy, kontrolowane przez islamistyczny Hamas, w rejonie wzdłuż izraelskiego ogrodzenia granicznego, jest sceną cotygodniowych protestów, którym zwykle towarzyszy przemoc. Demonstranci domagają się w szczególności zniesienia ścisłej izraelskiej blokady nałożonej na Strefę ponad 10 lat temu.

Od tego czasu co najmniej 297 Palestyńczyków zginęło w wyniku izraelskiego ostrzału w Gazie, przy czym w zdecydowanej większości podczas starć, które zwykle wywiązują się w czasie demonstracji wzdłuż granicy. Inni Palestyńczycy zginęli w wyniku izraelskich ataków w odwecie za wrogie działania dokonywane z terytorium tej palestyńskiej enklawy.

W tym czasie śmierć poniosło siedmiu Izraelczyków.

W ostatnich miesiącach demonstracje uspokoiły się po zawarciu rozejmu między Izraelem i Hamasem pod auspicjami Egiptu i ONZ.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Strzały na granicy ze Strefą Gazy: nie żyje Palestyńczyk
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.