Jaka pogoda w weekend? Nad Polską znalazł się rozległy układ wysokiego ciśnienia

Jaka pogoda w weekend? Nad Polską znalazł się rozległy układ wysokiego ciśnienia
Fot. Zwaddi / Unsplash
PAP / pk

Jak poinformowało IMGW weekend w całym kraju będzie słoneczny i bardzo ciepły. Gdzieniegdzie w nocy i nad ranem utworzą się krótkotrwałe mgły. Taką pogodę zagwarantuje nam rozległy układ wysokiego ciśnienia, którego centrum będzie zalegało nad centralną i wschodnią Europą. Do Polski będzie napływało ciepłe i suche powietrze.

W piątek Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum nad wschodnią Polską, w ciepłym i suchym powietrzu napływającym znad południowej Europy. Ciśnienie będzie wolno spadać.

Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, a początkowo lokalnie duże. Rano lokalnie mogą pojawić się mgły. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 st. C do 30 st. C, nad morzem około 22 st. C., w rejonach podgórskich od 22 st. C do 24 st. C, wysoko w Beskidach od 15 st. C do 18 st. C, a na szczytach Tatr około 14 st. C. Wiatr będzie słaby, umiarkowany, zmienny z przewagą kierunków południowo-wschodnich.

W sobotę Polska będzie w zasięgu wyżu znad wschodniej Europy, w ciepłym i suchym powietrzu. Ciśnienie będzie wolno spadać.

DEON.PL POLECA

Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Rano miejscami może pojawić się silne zamglenie lub mgła. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 st. C do 29 st. C, nad morzem około 23 st. C, w rejonach podgórskich od 23 st. C do 26 st. C, wysoko w Beskidach od 16 st. C do 19°C, a na szczytach Tatr około 15 st. C. Wiatr będzie słaby, przeważnie południowy lub południowo-wschodni.

W niedzielę Polska będzie w zasięgu wyżu, którego centrum znajdzie się nad wschodnią Białorusią. Nadal będzie napływało ciepłe i suche powietrze. Ciśnienie powoli będzie spadało.

Zachmurzenie będzie małe. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 st. C do 30 st. C, w pasie nadmorskim od 22 st. C do 25 st. C, w szczytowych partiach Sudetów temperatura od 14 st. C do 17 st. C, a w rejonach podgórskich około 24 st. C. Wiatr będzie słaby, zmienny z przewagą zachodniego i południowo-zachodniego.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Radoń

Medytacja z powrotem do źródeł

Z jednej strony cieszy duża popularność różnych szkół medytacji, z drugiej budzi zaniepokojenie. Niepokoi nawet kliniczna koncepcja uważności (ang. mindfulness), czyli tzw. świeckiego modelu medytacji. Owo zaniepokojenie wyrażają nie tylko...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Jaka pogoda w weekend? Nad Polską znalazł się rozległy układ wysokiego ciśnienia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.